Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › BLUM & ALMA SRL

BLUM & ALMA SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Mun. Arad
CUI 36281640 · J02/870/2016
Atenție sporită Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BLUM & ALMA SRL
Cod fiscal (CIF) RO36281640
Nr. Reg. Comerțului J02/870/2016
Sediu social Pţa. Academician Caius Iacob nr. 4, bl. R, sc. C, et. PARTER, ap. 41, Mun. Arad, 310137

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.07.2016
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BLUM & ALMA SRL după CUI 36281640 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 45/100
Cifră de afaceri 2025
695.641 lei
+6.0% vs 2024
Profit net 2025
1.994 lei
+109.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.3%
Față de sectorpeste 36% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 157.899 lei158K lei20162017: 678.671 lei679K lei20172018: 849.591 lei850K lei20182019: 721.811 lei722K lei20192020: 582.975 lei583K lei20202021: 786.531 lei787K lei20212022: 793.589 lei794K lei20222023: 765.372 lei765K lei20232024: 655.731 lei656K lei20242025: 695.641 lei696K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 695.641 lei 1.994 lei 1
2024 655.731 lei -20.821 lei 2
2023 765.372 lei -42.052 lei 2
2022 793.589 lei -45.248 lei 2
2021 786.531 lei 458 lei 2
2020 582.975 lei 898 lei 2
2019 721.811 lei -55.753 lei 2
2018 849.591 lei -27.761 lei 2
2017 678.671 lei -5.982 lei 1
2016 157.899 lei -19.182 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 235 zile−27 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 15 zile−2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,29%+3,47 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 191,02%+6,78 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,52× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,85%+9 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -91,02%−6,78 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 695.641 lei+367.775 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,97×+0,4 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,8×+0,68 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 96 zile−21 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,34%+3,42 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 11.143 din 47.590 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 35% dintre cele 91.144 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2/870/2016 → J02/870/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J02/870/2016 → J2/870/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2/870/2016 → J02/870/2016

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BLUM & ALMA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BLUM & ALMA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BLUM & ALMA SRL, cu sediul în Mun. Arad, are codul unic de înregistrare (CUI) 36281640, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J02/870/2016. Firma a fost înființată la data de 6 iulie 2016 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, BLUM & ALMA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 695.641 lei și un rezultat net de 1.994 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BLUM & ALMA SRL?

BLUM & ALMA SRL (CUI 36281640) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 24 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă BLUM & ALMA SRL în sectorul său?

BLUM & ALMA SRL ocupă locul 11.143 din 47.590 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BLUM & ALMA SRL față de firmele din același domeniu?

BLUM & ALMA SRL este mai veche decât 35% dintre cele 91.144 firme active cu CAEN 4711.

Este BLUM & ALMA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare BLUM & ALMA SRL (CUI 36281640) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BLUM & ALMA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BLUM & ALMA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BLUM & ALMA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BLUM & ALMA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BLUM & ALMA SRL plătitoare de TVA?

Da, BLUM & ALMA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BLUM & ALMA SRL?

În anul 2025, BLUM & ALMA SRL a raportat o cifră de afaceri de 695.641 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BLUM & ALMA SRL?

Firmoscop analizează BLUM & ALMA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Arad →

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.