Sari la conținut
FirmoscopFirmeVaslui › VAL-MARC AGRO SRL

VAL-MARC AGRO SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Sat Murgeni Orş. Murgeni
CUI 36294004 · J37/436/2016
Atenție sporită Re-verificat · 25 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VAL-MARC AGRO SRL
CUI 36294004
Nr. Reg. Comerțului J37/436/2016
Sediu social MURGENI nr. 1, bl. B4, sc. A1, et. PARTER, ap. 12A, str.I.C.Balmuş, Sat Murgeni Orş. Murgeni, jud. VASLUI, 737370
Telefon 0742011693

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

CII DAVID ADRIANA · lichidatorBĂRBÂNŢĂ VALENTIN · administratorDAVID ADRIANA · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 18.08.2023
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VAL-MARC AGRO SRL după CUI 36294004 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 34/100
Cifră de afaceri 2022
105.928 lei
+141.0% vs 2021
Profit net 2022
-38.018 lei
+25.1% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă-35.9%
Față de sectorpeste 3% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 29.232 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 3,1%.

Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 94.500 lei95K lei20162017: 67.051 lei67K lei20172018: 122.537 lei123K lei20182019: 192.103 lei192K lei20192020: 589.590 lei590K lei20202021: 43.959 lei44K lei20212022: 105.928 lei106K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 105.928 lei -38.018 lei
2021 43.959 lei -50.789 lei 1
2020 589.590 lei -27.545 lei 3
2019 192.103 lei -35.654 lei 1
2018 122.537 lei -43.223 lei 2
2017 67.051 lei 3.549 lei 1
2016 94.500 lei 91.597 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2016–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 317 zile−1.411 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 21 zile−29 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -35,89%+79,65 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 412,73%+294,78 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,24×−0,61 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -170,61%−141,82 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -312,69%−294,74 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 4,75×+4,5 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,26×+6,93 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 50 zile−1.073 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -24,4%+28,99 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 29.689 din 47.590 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 35% dintre cele 91.133 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume66
Dintre care în procedură de insolvență5
Dintre care radiate (închise)55

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VAL-MARC AGRO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VAL-MARC AGRO SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VAL-MARC AGRO SRL, cu sediul în Sat Murgeni Orş. Murgeni, are codul unic de înregistrare (CUI) 36294004, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J37/436/2016. Firma a fost înființată la data de 8 iulie 2016 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, VAL-MARC AGRO SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 105.928 lei și un rezultat net de -38.018 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VAL-MARC AGRO SRL?

VAL-MARC AGRO SRL (CUI 36294004) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 25 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă VAL-MARC AGRO SRL în sectorul său?

VAL-MARC AGRO SRL ocupă locul 29.689 din 47.590 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VAL-MARC AGRO SRL față de firmele din același domeniu?

VAL-MARC AGRO SRL este mai veche decât 35% dintre cele 91.133 firme active cu CAEN 4711.

Este VAL-MARC AGRO SRL o firmă activă?

Nu — VAL-MARC AGRO SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este VAL-MARC AGRO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare VAL-MARC AGRO SRL (CUI 36294004) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în VAL-MARC AGRO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VAL-MARC AGRO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VAL-MARC AGRO SRL plătitoare de TVA?

Nu, VAL-MARC AGRO SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VAL-MARC AGRO SRL?

În anul 2022, VAL-MARC AGRO SRL a raportat o cifră de afaceri de 105.928 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VAL-MARC AGRO SRL?

Firmoscop analizează VAL-MARC AGRO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vaslui

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Vaslui →

Mergi mai departe

Firme din Vaslui

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.