Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › STAR IMPACT EPROM SRL

STAR IMPACT EPROM SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Sat Bascov Com. Bascov
CUI 36387472 · J2016001362038
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STAR IMPACT EPROM SRL
CUI 36387472
Nr. Reg. Comerțului J2016001362038
Sediu social Str. Stejeret nr. 109, Sat Bascov Com. Bascov, jud. ARGEŞ, 117045

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BOBARU MARIAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.08.2016
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STAR IMPACT EPROM SRL după CUI 36387472 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 44/100
Cifră de afaceri 2025
29.255 lei
+117.0% vs 2024
Profit net 2025
3.523 lei
+105.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă12.0%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 3.662 lei3.662 lei20162017: 12.838 lei13K lei20172024: 13.480 lei13K lei20242025: 29.255 lei29K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 29.255 lei 3.523 lei
2024 13.480 lei -66.387 lei
2023 0 lei
2017 12.838 lei -13.744 lei
2016 3.662 lei -12.819 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.704 zile−2.537 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 9 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,04%+504,53 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 543,66%−925,62 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,18×+0,11 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 8,84%+512,76 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -443,66%+925,62 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,73×−0,29 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,76×−0,76 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 483 zile+243 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 13,6%+96,15 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 37.671 din 47.593 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 35% dintre cele 91.201 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STAR IMPACT EPROM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STAR IMPACT EPROM SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STAR IMPACT EPROM SRL, cu sediul în Sat Bascov Com. Bascov, are codul unic de înregistrare (CUI) 36387472, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2016001362038. Firma a fost înființată la data de 3 august 2016 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, STAR IMPACT EPROM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 29.255 lei și un rezultat net de 3.523 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STAR IMPACT EPROM SRL?

STAR IMPACT EPROM SRL (CUI 36387472) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă STAR IMPACT EPROM SRL în sectorul său?

STAR IMPACT EPROM SRL ocupă locul 37.671 din 47.593 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STAR IMPACT EPROM SRL față de firmele din același domeniu?

STAR IMPACT EPROM SRL este mai veche decât 35% dintre cele 91.201 firme active cu CAEN 4711.

Este STAR IMPACT EPROM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare STAR IMPACT EPROM SRL (CUI 36387472) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este STAR IMPACT EPROM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, STAR IMPACT EPROM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în STAR IMPACT EPROM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STAR IMPACT EPROM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STAR IMPACT EPROM SRL plătitoare de TVA?

Nu, STAR IMPACT EPROM SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STAR IMPACT EPROM SRL?

În anul 2025, STAR IMPACT EPROM SRL a raportat o cifră de afaceri de 29.255 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STAR IMPACT EPROM SRL?

Firmoscop analizează STAR IMPACT EPROM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Argeș →

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.