Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › CERT AUTOGLASS SRL

CERT AUTOGLASS SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 36399485 · J40/10513/2016
Atenție sporită Re-verificat · 3 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalDatorii ANAF · 1,5 mil. leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CERT AUTOGLASS SRL
CUI 36399485
Nr. Reg. Comerțului J40/10513/2016
Sediu social Spl. Independenţei nr. 273, et. 3, CORP 3, Sector 6 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 3 septembrie 2026.

Reprezentanți

REINVENT BUSINESS VISION SRL · administratorBARBU LAURENŢIU - CLAUDIU · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 17.05.2017
CAEN4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)1.510.943 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 3 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 3 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 3 septembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 1.510.943 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 3 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 3 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CERT AUTOGLASS SRL după CUI 36399485 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2017
60.279 lei
ultimul bilanț
Profit net 2017
-186.121 lei
-661.8% vs 2016

Bonitate financiară

Marjă netă-308.8%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2017 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2017 60.279 lei -186.121 lei 13
2016 -24.433 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2016–2017). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2017, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.410 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 24 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -308,77% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1.037,74%−160,76 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,1× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -829,71%+277,86 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -937,74%+160,76 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 4.637 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,69× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -75,48%+24,52 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2017 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2017. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.428 din 9.362 firme active cu bilanț depus (CAEN 4520)
Vechime relativămai veche decât 55% dintre cele 22.113 firme active din sector
SectorCAEN 4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume385
Dintre care în procedură de insolvență2
Dintre care radiate (închise)16

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 17.05.2017

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CERT AUTOGLASS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CERT AUTOGLASS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CERT AUTOGLASS SRL, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 36399485, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/10513/2016. Firma a fost înființată la data de 5 august 2016 și are ca obiect principal de activitate Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN 4520).

La ultima verificare, CERT AUTOGLASS SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 1,5 mil. lei. În anul 2017 a raportat o cifră de afaceri de 60.279 lei și un rezultat net de -186.121 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 3 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CERT AUTOGLASS SRL?

CERT AUTOGLASS SRL (CUI 36399485) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 3 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă CERT AUTOGLASS SRL în sectorul său?

CERT AUTOGLASS SRL ocupă locul 5.428 din 9.362 firme active cu bilanț depus în CAEN 4520 (Întreținerea și repararea autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CERT AUTOGLASS SRL față de firmele din același domeniu?

CERT AUTOGLASS SRL este mai veche decât 55% dintre cele 22.113 firme active cu CAEN 4520.

Este CERT AUTOGLASS SRL o firmă activă?

CERT AUTOGLASS SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este CERT AUTOGLASS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CERT AUTOGLASS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are CERT AUTOGLASS SRL datorii la stat?

La ultima verificare, CERT AUTOGLASS SRL figura cu restanțe de 1.510.943 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în CERT AUTOGLASS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CERT AUTOGLASS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CERT AUTOGLASS SRL plătitoare de TVA?

Nu, CERT AUTOGLASS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CERT AUTOGLASS SRL?

În anul 2017, CERT AUTOGLASS SRL a raportat o cifră de afaceri de 60.279 lei și un număr mediu de 13 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CERT AUTOGLASS SRL?

Firmoscop analizează CERT AUTOGLASS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Auto & Service în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 3 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.