Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › GRAND CLASS EVENTS SRL

GRAND CLASS EVENTS SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 36416616 · J22/1803/2016
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GRAND CLASS EVENTS SRL
CUI 36416616
Nr. Reg. Comerțului J22/1803/2016
Sediu social Str. Cucu nr. 19, bl. C5-303, sc. 1, PARTER, Mun. Iaşi, 700082

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

LEONTE ALIN DECEBAL · administrator

Identitate

StareSUSPENDARE ACTIVITATE din data 29.04.2026
CAEN4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GRAND CLASS EVENTS SRL după CUI 36416616 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 34/100
Cifră de afaceri 2025
351.055 lei
+411.0% vs 2024
Profit net 2025
-19.141 lei
+69.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-5.5%
Față de sectorpeste 14% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.320 de firme din Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 18,3%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 42% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.252 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 19.620 lei20K lei20162017: 35.792 lei36K lei20172018: 58.869 lei59K lei20182019: 57.600 lei58K lei20192020: 53.529 lei54K lei20202021: 85.299 lei85K lei20212022: 40.129 lei40K lei20222023: 75.363 lei75K lei20232024: 68.648 lei69K lei20242025: 351.055 lei351K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 351.055 lei -19.141 lei 1
2024 68.648 lei -62.908 lei 1
2023 75.363 lei 6.916 lei 0
2022 40.129 lei 8.093 lei 1
2021 85.299 lei 7.836 lei 1
2020 53.529 lei 1.371 lei 1
2019 57.600 lei -27.754 lei 1
2018 58.869 lei 2.056 lei 1
2017 35.792 lei 1.826 lei 1
2016 19.620 lei 8.771 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 109 zile−442 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 12 zile−24 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -5,45%+86,19 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 404,89%+167,08 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,25×−0,17 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -73,65%+70,6 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -304,89%−167,08 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 351.055 lei+282.407 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 13,51×+11,94 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile−71 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -3,86%+40,58 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.225 din 6.146 firme active cu bilanț depus (CAEN 4939)
Vechime relativămai veche decât 81% dintre cele 15.581 firme active din sector
SectorCAEN 4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GRAND CLASS EVENTS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GRAND CLASS EVENTS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GRAND CLASS EVENTS SRL, cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 36416616, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/1803/2016. Firma a fost înființată la data de 11 august 2016 și are ca obiect principal de activitate Alte transporturi terestre de călători n.c.a (CAEN 4939).

La ultima verificare, GRAND CLASS EVENTS SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 351.055 lei și un rezultat net de -19.141 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GRAND CLASS EVENTS SRL?

GRAND CLASS EVENTS SRL (CUI 36416616) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă GRAND CLASS EVENTS SRL în sectorul său?

GRAND CLASS EVENTS SRL ocupă locul 1.225 din 6.146 firme active cu bilanț depus în CAEN 4939 (Alte transporturi terestre de călători n.c.a), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GRAND CLASS EVENTS SRL față de firmele din același domeniu?

GRAND CLASS EVENTS SRL este mai veche decât 81% dintre cele 15.581 firme active cu CAEN 4939.

Este GRAND CLASS EVENTS SRL o firmă activă?

GRAND CLASS EVENTS SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este GRAND CLASS EVENTS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GRAND CLASS EVENTS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GRAND CLASS EVENTS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GRAND CLASS EVENTS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GRAND CLASS EVENTS SRL plătitoare de TVA?

Nu, GRAND CLASS EVENTS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GRAND CLASS EVENTS SRL?

În anul 2025, GRAND CLASS EVENTS SRL a raportat o cifră de afaceri de 351.055 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GRAND CLASS EVENTS SRL?

Firmoscop analizează GRAND CLASS EVENTS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Iași →

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.