Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Vrancea › CODINGHEADS S.R.L.

CODINGHEADS S.R.L.

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Sat Goleşti Com. Goleşti
CUI 36451729 · J39/530/2016
Atenție sporită Verificat la ANAF · 5 noiembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CODINGHEADS S.R.L.
CUI 36451729
Nr. Reg. Comerțului J39/530/2016
Sediu social VERGULUI nr. 19 A, Sat Goleşti, Comuna Goleşti, jud. Vrancea, 627150
Telefon 0729189037

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026.

Reprezentanți

CEAPRAZARU GEORGIANA · administrator

Identitate

Staresediu expirat
CAEN6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 5 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 5 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CODINGHEADS S.R.L. după CUI 36451729 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 88/100
Cifră de afaceri 2025
311.619 lei
-36,0% vs 2024
Profit net 2025
5.828 lei
-90,6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.9%
Față de sectorpeste 7% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 20.475 de firme din Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 62,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 44% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 20.914 firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-36%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 70.228 lei70K lei20162017: 331.705 lei332K lei20172018: 300.558 lei301K lei20182019: 461.524 lei462K lei20192020: 409.104 lei409K lei20202021: 437.778 lei438K lei20212022: 177.797 lei178K lei20222023: 333.043 lei333K lei20232024: 484.523 lei485K lei20242025: 311.619 lei312K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 311.619 lei 5.828 lei 1
2024 484.523 lei 62.089 lei 1
2023 333.043 lei 77.607 lei 1
2022 177.797 lei 26.808 lei 1
2021 437.778 lei 35.630 lei 5
2020 409.104 lei 39.607 lei 4
2019 461.524 lei 6.211 lei 5
2018 300.558 lei -2.629 lei 6
2017 331.705 lei 36.993 lei 6
2016 70.228 lei 27.480 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 134 de zile+55 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 241 de zile+125 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,87%−10,94 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 38,55%+6,55 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,59×−0,53 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,63×+0,16 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 3,19%−24,66 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,96%−16,98 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 61,45%−6,55 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 311.619 lei−172.904 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,05×−0,43 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 34,96× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 10 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,61%−12,61 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.636 din 9.427 de firme active cu bilanț depus (CAEN 6201)
Vechime relativămai veche decât 74% dintre cele 16.838 de firme active din sector
SectorCAEN 6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2026)52.834 lei

Cumpărători: Compania de Utilitati Publice S.A. Focsani

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CODINGHEADS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CODINGHEADS S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

CODINGHEADS S.R.L., cu sediul în Sat Goleşti Com. Goleşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 36451729, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J39/530/2016. Firma a fost înființată la data de 24 august 2016 și are ca obiect principal de activitate Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6201).

La ultima verificare, CODINGHEADS S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 311.619 lei și un rezultat net de 5.828 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CODINGHEADS S.R.L.?

CODINGHEADS S.R.L. (CUI 36451729) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 5 noiembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă CODINGHEADS S.R.L. în sectorul său?

CODINGHEADS S.R.L. ocupă locul 3.636 din 9.427 de firme active cu bilanț depus în CAEN 6201 (Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CODINGHEADS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

CODINGHEADS S.R.L. este mai veche decât 74% dintre cele 16.838 de firme active cu CAEN 6201.

Este CODINGHEADS S.R.L. o firmă activă?

CODINGHEADS S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este CODINGHEADS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CODINGHEADS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CODINGHEADS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CODINGHEADS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CODINGHEADS S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, CODINGHEADS S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CODINGHEADS S.R.L.?

În anul 2025, CODINGHEADS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 311.619 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CODINGHEADS S.R.L.?

Firmoscop analizează CODINGHEADS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vrancea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Vrancea →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 6201 din Vrancea, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Vrancea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.