Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › MEDIA MOVEMENT SRL

MEDIA MOVEMENT SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Sat Macea Com. Macea
CUI 36460620 · J02/1066/2016
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MEDIA MOVEMENT SRL
CUI 36460620
Nr. Reg. Comerțului J02/1066/2016
Sediu social MACEA nr. 1703, Sat Macea Com. Macea, jud. ARAD, 317210

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareRADIERE din data 25.05.2022
CAEN6311 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MEDIA MOVEMENT SRL după CUI 36460620 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2021
84.532 lei
-24.0% vs 2020
Profit net 2021
63.632 lei
-30.7% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă75.3%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Profitabilă 6 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 24.258 lei24K lei20162017: 99.218 lei99K lei20172018: 129.958 lei130K lei20182019: 138.405 lei138K lei20192020: 111.700 lei112K lei20202021: 84.532 lei85K lei2021
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2021 84.532 lei 63.632 lei 0
2020 111.700 lei 91.808 lei 0
2019 138.405 lei 105.112 lei 0
2018 129.958 lei 96.866 lei
2017 99.218 lei 76.792 lei
2016 24.258 lei 15.222 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2016–2021). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2021, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2 zile−56 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 75,28%−6,91 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 2,45%−6,31 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 40,83×+29,42 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,03×−0,07 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 384%+334,11 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 374,59%+329,07 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 97,55%+6,31 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 4,98×+4,43 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 359,61%−202,73 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2021. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.309 din 2.564 firme active cu bilanț depus (CAEN 6311)
Vechime relativămai veche decât 57% dintre cele 5.426 firme active din sector
SectorCAEN 6311 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2/1066/2016 → J02/1066/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J02/1066/2016 → J2/1066/2016

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MEDIA MOVEMENT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MEDIA MOVEMENT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MEDIA MOVEMENT SRL, cu sediul în Sat Macea Com. Macea, are codul unic de înregistrare (CUI) 36460620, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J02/1066/2016. Firma a fost înființată la data de 25 august 2016 și are ca obiect principal de activitate Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN 6311).

La ultima verificare, MEDIA MOVEMENT SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2021 a raportat o cifră de afaceri de 84.532 lei și un rezultat net de 63.632 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MEDIA MOVEMENT SRL?

MEDIA MOVEMENT SRL (CUI 36460620) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă MEDIA MOVEMENT SRL în sectorul său?

MEDIA MOVEMENT SRL ocupă locul 1.309 din 2.564 firme active cu bilanț depus în CAEN 6311 (Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MEDIA MOVEMENT SRL față de firmele din același domeniu?

MEDIA MOVEMENT SRL este mai veche decât 57% dintre cele 5.426 firme active cu CAEN 6311.

Este MEDIA MOVEMENT SRL o firmă activă?

Nu — MEDIA MOVEMENT SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este MEDIA MOVEMENT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare MEDIA MOVEMENT SRL (CUI 36460620) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în MEDIA MOVEMENT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MEDIA MOVEMENT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MEDIA MOVEMENT SRL plătitoare de TVA?

Nu, MEDIA MOVEMENT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MEDIA MOVEMENT SRL?

În anul 2021, MEDIA MOVEMENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 84.532 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MEDIA MOVEMENT SRL?

Firmoscop analizează MEDIA MOVEMENT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.