Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › DAVIDMED 2014 SRL

DAVIDMED 2014 SRL

Înființată în 2016 · 9 ani vechime · Sat Ciorteşti Com. Ciorteşti
CUI 36472128 · J22/1927/2016
Atenție sporită Re-verificat · 24 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DAVIDMED 2014 SRL
CUI 36472128
Nr. Reg. Comerțului J22/1927/2016
Sediu social Str. EMIL COZMA nr. 69, PARTER, Sat Ciorteşti Com. Ciorteşti, jud. IAŞI, 707075
Telefon 0753853509

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

IFTENIE MARICICA · administrator

Identitate

StareRADIERE din data 14.03.2023
CAEN4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DAVIDMED 2014 SRL după CUI 36472128 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2021
29.160 lei
+33.0% vs 2020
Profit net 2021
-44.214 lei
+60.4% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă-151.6%
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 6.239 lei6.239 lei20162017: 29.228 lei29K lei20172018: 25.690 lei26K lei20182019: 19.722 lei20K lei20192020: 21.933 lei22K lei20202021: 29.160 lei29K lei2021
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2021 29.160 lei -44.214 lei 1
2020 21.933 lei -111.559 lei 1
2019 19.722 lei -28.383 lei
2018 25.690 lei -28.341 lei
2017 29.228 lei -7.915 lei 1
2016 6.239 lei -3.282 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2016–2021). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2021, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.825 zile−354 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -151,63%+357,01 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 4.506,17%+2.882,11 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,02× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -882,87%+65,44 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -4.406,17%−2.882,11 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 29.160 lei+7.227 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 5,82×+3,96 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,58×+4,13 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 48 zile−58 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -60,1%+23,44 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2021. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.287 din 6.811 firme active cu bilanț depus (CAEN 4719)
Vechime relativămai veche decât 25% dintre cele 15.181 firme active din sector
SectorCAEN 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DAVIDMED 2014 SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DAVIDMED 2014 SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DAVIDMED 2014 SRL, cu sediul în Sat Ciorteşti Com. Ciorteşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 36472128, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/1927/2016. Firma a fost înființată la data de 30 august 2016 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719).

La ultima verificare, DAVIDMED 2014 SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2021 a raportat o cifră de afaceri de 29.160 lei și un rezultat net de -44.214 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DAVIDMED 2014 SRL?

DAVIDMED 2014 SRL (CUI 36472128) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 24 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă DAVIDMED 2014 SRL în sectorul său?

DAVIDMED 2014 SRL ocupă locul 4.287 din 6.811 firme active cu bilanț depus în CAEN 4719 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DAVIDMED 2014 SRL față de firmele din același domeniu?

DAVIDMED 2014 SRL este mai veche decât 25% dintre cele 15.181 firme active cu CAEN 4719.

Este DAVIDMED 2014 SRL o firmă activă?

Nu — DAVIDMED 2014 SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este DAVIDMED 2014 SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare DAVIDMED 2014 SRL (CUI 36472128) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în DAVIDMED 2014 SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DAVIDMED 2014 SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DAVIDMED 2014 SRL plătitoare de TVA?

Nu, DAVIDMED 2014 SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DAVIDMED 2014 SRL?

În anul 2021, DAVIDMED 2014 SRL a raportat o cifră de afaceri de 29.160 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DAVIDMED 2014 SRL?

Firmoscop analizează DAVIDMED 2014 SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Iași →

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.