Sari la conținut
FirmoscopFirmeGalați › CAMDAV PNEUS SRL

CAMDAV PNEUS SRL

Înființată în 2016 · 10 ani vechime · Mun. Galaţi
CUI 36473263 · J17/1248/2016
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CAMDAV PNEUS SRL
CUI 36473263
Nr. Reg. Comerțului J17/1248/2016
Sediu social Str. Daciei nr. 22, Mun. Galaţi, 800023
Telefon 0751757587

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MORARU COSTEL-ADRIAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.08.2016
CAEN4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CAMDAV PNEUS SRL după CUI 36473263 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 28/100
Cifră de afaceri 2025
8.398 lei
-84.0% vs 2024
Profit net 2025
1.519 lei
+106.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă18.1%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-84%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 4.260 lei4.260 lei20162017: 27.131 lei27K lei20172018: 21.518 lei22K lei20182019: 18.607 lei19K lei20192020: 34.399 lei34K lei20202021: 52.514 lei53K lei20212022: 21.865 lei22K lei20222023: 28.326 lei28K lei20232024: 53.370 lei53K lei20242025: 8.398 lei8.398 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 8.398 lei 1.519 lei
2024 53.370 lei -23.598 lei 1
2023 28.326 lei -23.826 lei 1
2022 21.865 lei -36.794 lei 1
2021 52.514 lei -19.612 lei 1
2020 34.399 lei -7.164 lei 1
2019 18.607 lei 9.616 lei
2018 21.518 lei 6.814 lei
2017 27.131 lei 5.973 lei
2016 4.260 lei -244 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 4.333 zile+3.674 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 65 zile+55 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 18,09%+62,31 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 791,99%−460,6 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,13×+0,05 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 12,07%+318,94 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -691,99%+460,6 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,67×−6,27 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,88×−27,54 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 415 zile+402 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 25,98%+56,21 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

23,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 921 din 3.978 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 10,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7.583 din 9.381 firme active cu bilanț depus (CAEN 4520)
Vechime relativămai veche decât 55% dintre cele 22.155 firme active din sector
SectorCAEN 4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CAMDAV PNEUS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CAMDAV PNEUS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CAMDAV PNEUS SRL, cu sediul în Mun. Galaţi, are codul unic de înregistrare (CUI) 36473263, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J17/1248/2016. Firma a fost înființată la data de 30 august 2016 și are ca obiect principal de activitate Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN 4520).

La ultima verificare, CAMDAV PNEUS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 8.398 lei și un rezultat net de 1.519 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CAMDAV PNEUS SRL?

CAMDAV PNEUS SRL (CUI 36473263) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă CAMDAV PNEUS SRL în sectorul său?

CAMDAV PNEUS SRL ocupă locul 7.583 din 9.381 firme active cu bilanț depus în CAEN 4520 (Întreținerea și repararea autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CAMDAV PNEUS SRL față de firmele din același domeniu?

CAMDAV PNEUS SRL este mai veche decât 55% dintre cele 22.155 firme active cu CAEN 4520.

Este CAMDAV PNEUS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CAMDAV PNEUS SRL (CUI 36473263) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CAMDAV PNEUS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CAMDAV PNEUS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CAMDAV PNEUS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CAMDAV PNEUS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CAMDAV PNEUS SRL plătitoare de TVA?

Nu, CAMDAV PNEUS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CAMDAV PNEUS SRL?

În anul 2025, CAMDAV PNEUS SRL a raportat o cifră de afaceri de 8.398 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CAMDAV PNEUS SRL?

Firmoscop analizează CAMDAV PNEUS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Galaţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Auto & Service în Galați →

Mergi mai departe

Firme din Galați

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.