Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › LUCIA APIŢULUI SRL

LUCIA APIŢULUI SRL

Înființată în 2016 · 9 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 36575867 · J12/3510/2016
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LUCIA APIŢULUI SRL
CUI 36575867
Nr. Reg. Comerțului J12/3510/2016
Sediu social Str. Foişorului nr. 11, Mun. Cluj-Napoca
Telefon 0744547891

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

POP IOAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 16.08.2023
CAEN6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LUCIA APIŢULUI SRL după CUI 36575867 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2022
124.179 lei
+11.0% vs 2021
Profit net 2022
118.704 lei
+23.4% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă95.6%
Față de sectorpeste 93% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 8.915 de firme din închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 39,1%.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Profitabilă 7 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 21.240 lei21K lei20162017: 90.086 lei90K lei20172018: 103.625 lei104K lei20182019: 113.300 lei113K lei20192020: 96.465 lei96K lei20202021: 111.627 lei112K lei20212022: 124.179 lei124K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 124.179 lei 118.704 lei
2021 111.627 lei 96.211 lei
2020 96.465 lei 93.520 lei
2019 113.300 lei 109.616 lei
2018 103.625 lei 100.249 lei
2017 90.086 lei 78.757 lei 0
2016 21.240 lei 19.749 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2016–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 33 zile−30 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 95,59%+9,4 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 8,53%−0,7 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 11,72×+0,88 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,09× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,8%+49,15 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 91,28%+45,31 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 91,47%+0,7 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,95×+0,42 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 5.317,93%+4.492,87 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 9.855 din 15.922 firme active cu bilanț depus (CAEN 6820)
Vechime relativămai veche decât 40% dintre cele 21.823 firme active din sector
SectorCAEN 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume477
Dintre care în procedură de insolvență5
Dintre care radiate (închise)288

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LUCIA APIŢULUI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LUCIA APIŢULUI SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LUCIA APIŢULUI SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 36575867, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/3510/2016. Firma a fost înființată la data de 28 septembrie 2016 și are ca obiect principal de activitate Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

La ultima verificare, LUCIA APIŢULUI SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 124.179 lei și un rezultat net de 118.704 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LUCIA APIŢULUI SRL?

LUCIA APIŢULUI SRL (CUI 36575867) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă LUCIA APIŢULUI SRL în sectorul său?

LUCIA APIŢULUI SRL ocupă locul 9.855 din 15.922 firme active cu bilanț depus în CAEN 6820 (Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LUCIA APIŢULUI SRL față de firmele din același domeniu?

LUCIA APIŢULUI SRL este mai veche decât 40% dintre cele 21.823 firme active cu CAEN 6820.

Este LUCIA APIŢULUI SRL o firmă activă?

Nu — LUCIA APIŢULUI SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este LUCIA APIŢULUI SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare LUCIA APIŢULUI SRL (CUI 36575867) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în LUCIA APIŢULUI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LUCIA APIŢULUI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LUCIA APIŢULUI SRL plătitoare de TVA?

Nu, LUCIA APIŢULUI SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LUCIA APIŢULUI SRL?

În anul 2022, LUCIA APIŢULUI SRL a raportat o cifră de afaceri de 124.179 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LUCIA APIŢULUI SRL?

Firmoscop analizează LUCIA APIŢULUI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.