Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › VMA ELITE SRL-D

VMA ELITE SRL-D

Înființată în 2016 · 9 ani vechime · Sector 4 Mun. Bucureşti
CUI 36576722 · J40/12765/2016
Atenție sporită Re-verificat · 26 august 2026
RadiatăInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VMA ELITE SRL-D
CUI 36576722
Nr. Reg. Comerțului J40/12765/2016
Sediu social Str. Pomârla nr. 5, bl. B22, sc. 1, et. 1, ap. 4, Sector 4 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 41462
Telefon 0768357307

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 26 august 2026.

Reprezentanți

VOINEA MONICA ANDREEA · administrator

Identitate

StareRADIERE din data 16.07.2024
CAEN4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 26 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 26 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 26 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 26 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 26 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VMA ELITE SRL-D după CUI 36576722 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 83/100
Cifră de afaceri 2019
840 lei
-33.0% vs 2018
Profit net 2019
547 lei
+122.2% vs 2018

Bonitate financiară

Marjă netă65.1%
Datorii / capital1.7×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-33%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2019 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 76.692 lei77K lei20162017: 1.413 lei1.413 lei20172018: 1.261 lei1.261 lei20182019: 840 lei840 lei2019
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2019 840 lei 547 lei 1
2018 1.261 lei -2.469 lei 1
2017 1.413 lei 659 lei 1
2016 76.692 lei 2.132 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2016–2019). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2019, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 778 zile−219 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 123 zile−5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 65,12%+260,92 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 62,59%−24,24 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,6×+0,45 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,67×−4,93 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 51,12%+524,11 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 19,13%+81,4 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 37,41%+24,24 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 840 lei−421 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,29× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,33×−0,16 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1.117 zile+373 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 214,61%+280,46 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2019 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2019. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7.454 din 8.201 firme active cu bilanț depus (CAEN 4690)
Vechime relativămai veche decât 42% dintre cele 12.908 firme active din sector
SectorCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VMA ELITE SRL-D

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VMA ELITE SRL-D? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VMA ELITE SRL-D, cu sediul în Sector 4 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 36576722, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/12765/2016. Firma a fost înființată la data de 28 septembrie 2016 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

La ultima verificare, VMA ELITE SRL-D figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2019 a raportat o cifră de afaceri de 840 lei și un rezultat net de 547 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 26 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VMA ELITE SRL-D?

VMA ELITE SRL-D (CUI 36576722) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 26 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă VMA ELITE SRL-D în sectorul său?

VMA ELITE SRL-D ocupă locul 7.454 din 8.201 firme active cu bilanț depus în CAEN 4690 (Comerț cu ridicata nespecializat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VMA ELITE SRL-D față de firmele din același domeniu?

VMA ELITE SRL-D este mai veche decât 42% dintre cele 12.908 firme active cu CAEN 4690.

Este VMA ELITE SRL-D o firmă activă?

Nu — VMA ELITE SRL-D figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este VMA ELITE SRL-D în insolvență?

Nu — la ultima verificare VMA ELITE SRL-D (CUI 36576722) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în VMA ELITE SRL-D?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VMA ELITE SRL-D, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VMA ELITE SRL-D plătitoare de TVA?

Nu, VMA ELITE SRL-D nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VMA ELITE SRL-D?

În anul 2019, VMA ELITE SRL-D a raportat o cifră de afaceri de 840 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VMA ELITE SRL-D?

Firmoscop analizează VMA ELITE SRL-D pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 26 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.