Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › ULTRA COURIER SRL

ULTRA COURIER SRL

Înființată în 2016 · 9 ani vechime · Mun. Târgu Mureş
CUI 36593472 · J26/1327/2016
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ULTRA COURIER SRL
CUI 36593472
Nr. Reg. Comerțului J26/1327/2016
Sediu social Str. Hunedoara nr. 7, ap. 39, Mun. Târgu Mureş, 540220
Telefon 0748296358

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

ROŞIA PAUL ROBERT · administrator

Identitate

StareRADIERE din data 29.04.2025
CAEN5320 · Alte activități poștale și de curier
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ULTRA COURIER SRL după CUI 36593472 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2023
58.242 lei
-45.0% vs 2022
Profit net 2023
17.567 lei
-27.0% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă30.2%
Față de sectorpeste 76% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 2.731 de firme din Alte activități poștale și de curier care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 34% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.998 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-45%). · Profitabilă 8 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 15.933 lei16K lei20162017: 82.123 lei82K lei20172018: 90.472 lei90K lei20182019: 102.909 lei103K lei20192020: 110.574 lei111K lei20202021: 104.458 lei104K lei20212022: 105.328 lei105K lei20222023: 58.242 lei58K lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 58.242 lei 17.567 lei 1
2022 105.328 lei 24.071 lei 1
2021 104.458 lei 37.658 lei 2
2020 110.574 lei 45.962 lei 2
2019 102.909 lei 30.262 lei 2
2018 90.472 lei 26.959 lei 2
2017 82.123 lei 15.092 lei 2
2016 15.933 lei 5.822 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2016–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 0 zile−46 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile−73 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 30,16%+7,31 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0%−28,92 datorii totale ÷ active totale × 100
Rata de levier −0,39 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 79,32%+8,37 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 79,32%+26,63 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 100%+25,73 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 58.242 lei−47.086 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,63×+0,32 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 36,25%+7,52 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.642 din 5.329 firme active cu bilanț depus (CAEN 5320)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 17.615 firme active din sector
SectorCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ULTRA COURIER SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ULTRA COURIER SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ULTRA COURIER SRL, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, are codul unic de înregistrare (CUI) 36593472, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J26/1327/2016. Firma a fost înființată la data de 3 octombrie 2016 și are ca obiect principal de activitate Alte activități poștale și de curier (CAEN 5320).

La ultima verificare, ULTRA COURIER SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 58.242 lei și un rezultat net de 17.567 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ULTRA COURIER SRL?

ULTRA COURIER SRL (CUI 36593472) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă ULTRA COURIER SRL în sectorul său?

ULTRA COURIER SRL ocupă locul 3.642 din 5.329 firme active cu bilanț depus în CAEN 5320 (Alte activități poștale și de curier), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ULTRA COURIER SRL față de firmele din același domeniu?

ULTRA COURIER SRL este mai veche decât 90% dintre cele 17.615 firme active cu CAEN 5320.

Este ULTRA COURIER SRL o firmă activă?

Nu — ULTRA COURIER SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este ULTRA COURIER SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare ULTRA COURIER SRL (CUI 36593472) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în ULTRA COURIER SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ULTRA COURIER SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ULTRA COURIER SRL plătitoare de TVA?

Nu, ULTRA COURIER SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ULTRA COURIER SRL?

În anul 2023, ULTRA COURIER SRL a raportat o cifră de afaceri de 58.242 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ULTRA COURIER SRL?

Firmoscop analizează ULTRA COURIER SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.