Sari la conținut
FirmoscopFirmeBuzău › GAMA FOREST VALMI SRL

GAMA FOREST VALMI SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Sat Lopătari Com. Lopătari
CUI 3662274 · J10/433/1993
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
InsolvențăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GAMA FOREST VALMI SRL
CUI 3662274
Nr. Reg. Comerțului J10/433/1993
Sediu social LOPĂTARI nr. 33, Sat Lopătari Com. Lopătari, jud. BUZĂU, 127295
Telefon 0742211156

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

MAF INSOLV IPURL · lichidator judiciar

Identitate

Stareeste sub incidența Legii nr. 85/2014
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Insolvență 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GAMA FOREST VALMI SRL după CUI 3662274 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 18/100
Cifră de afaceri 2023
628.896 lei
-54.0% vs 2022
Profit net 2023
-360.799 lei
-361.6% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă-57.4%
Față de sectorpeste 2% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 4.997 de firme din Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 5,1%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 52% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 5.140 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-54%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 60.709 lei20112012: 50.998 lei20122013: 52.033 lei20132014: 23.202 lei20142015: 31.100 lei20152016: 31.680 lei20162017: 519.070 lei20172018: 812.232 lei20182019: 893.398 lei20192020: 1.101.094 lei20202022: 1.361.063 lei20222023: 628.896 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 628.896 lei -360.799 lei 2
2022 1.361.063 lei 137.896 lei 2
2020 1.101.094 lei -61.813 lei 2
2019 893.398 lei 9.203 lei 2
2018 812.232 lei 138.614 lei 2
2017 519.070 lei 246.804 lei 1
2016 31.680 lei 16.150 lei 0
2015 31.100 lei 10.370 lei 0
2014 23.202 lei -5.836 lei 0
2013 52.033 lei 8.604 lei 1
2012 50.998 lei 3.214 lei 1
2011 60.709 lei 24.342 lei
2010 18.825 lei 4.239 lei
2009 30.826 lei -32.803 lei 1
2008 43.306 lei -22.454 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2008–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 203 zile+92 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 46 zile+27 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -57,37%−67,5 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 275,8%+200,81 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,36×−0,97 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -284,88%−309,85 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -175,8%−200,81 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 314.448 lei−366.084 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,97×+2,51 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 14,1×+10,55 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 26 zile−77 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -35,76%−48,26 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

38,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 384 din 1.009 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 30,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 14.332 din 45.273 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 74.241 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 01.04.1993 → este sub incidența Legii nr. 85/2014

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GAMA FOREST VALMI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GAMA FOREST VALMI SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GAMA FOREST VALMI SRL, cu sediul în Sat Lopătari Com. Lopătari, are codul unic de înregistrare (CUI) 3662274, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J10/433/1993. Firma a fost înființată la data de 1 aprilie 1993 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, GAMA FOREST VALMI SRL figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 628.896 lei și un rezultat net de -360.799 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GAMA FOREST VALMI SRL?

GAMA FOREST VALMI SRL (CUI 3662274) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Ce loc ocupă GAMA FOREST VALMI SRL în sectorul său?

GAMA FOREST VALMI SRL ocupă locul 14.332 din 45.273 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GAMA FOREST VALMI SRL față de firmele din același domeniu?

GAMA FOREST VALMI SRL este mai veche decât 99% dintre cele 74.241 firme active cu CAEN 4941.

Este GAMA FOREST VALMI SRL o firmă activă?

Nu — GAMA FOREST VALMI SRL figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este GAMA FOREST VALMI SRL în insolvență?

La ultima verificare, GAMA FOREST VALMI SRL (CUI 3662274) figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Pot avea încredere în GAMA FOREST VALMI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GAMA FOREST VALMI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GAMA FOREST VALMI SRL plătitoare de TVA?

Nu, GAMA FOREST VALMI SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GAMA FOREST VALMI SRL?

În anul 2023, GAMA FOREST VALMI SRL a raportat o cifră de afaceri de 628.896 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GAMA FOREST VALMI SRL?

Firmoscop analizează GAMA FOREST VALMI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Buzău →

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.