Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › STEFAN CLOTHILDE SRL

STEFAN CLOTHILDE SRL

Înființată în 2016 · 9 ani vechime · Sat Corbu Com. Corbu
CUI 36633984 · J13/2476/2016
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STEFAN CLOTHILDE SRL
CUI 36633984
Nr. Reg. Comerțului J13/2476/2016
Sediu social Aleea Primăverii nr. 4, Sat Corbu Com. Corbu, jud. CONSTANŢA
Telefon 0720885909

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

ŞTEFAN DOINA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.10.2016
CAEN4649 · Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STEFAN CLOTHILDE SRL după CUI 36633984 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2021
75.008 lei
+26.0% vs 2020
Profit net 2021
22.716 lei
+3599.7% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă30.3%
Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 52.320 lei52K lei20172019: 9.374 lei9.374 lei20192020: 59.583 lei60K lei20202021: 75.008 lei75K lei2021
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2021 75.008 lei 22.716 lei 1
2020 59.583 lei 614 lei 1
2019 9.374 lei -7.757 lei 0
2018 -26.846 lei 0
2017 52.320 lei 34.044 lei 1
2016 -5.650 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2016–2021). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2021, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 41 zile−62 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 30,28%+29,25 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 34,55%−122,69 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,89×+2,25 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,53× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 142,15% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 93,04%+87,3 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 65,45%+122,69 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 75.008 lei+15.425 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,07×−2,5 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 14,96×−413,69 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 24 zile+23 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 29,99%+28,09 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2021. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.619 din 2.176 firme active cu bilanț depus (CAEN 4649)
Vechime relativămai veche decât 24% dintre cele 3.148 firme active din sector
SectorCAEN 4649 · Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume15
Dintre care radiate (închise)9

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STEFAN CLOTHILDE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STEFAN CLOTHILDE SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STEFAN CLOTHILDE SRL, cu sediul în Sat Corbu Com. Corbu, are codul unic de înregistrare (CUI) 36633984, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J13/2476/2016. Firma a fost înființată la data de 14 octombrie 2016 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc (CAEN 4649).

La ultima verificare, STEFAN CLOTHILDE SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2021 a raportat o cifră de afaceri de 75.008 lei și un rezultat net de 22.716 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STEFAN CLOTHILDE SRL?

STEFAN CLOTHILDE SRL (CUI 36633984) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă STEFAN CLOTHILDE SRL în sectorul său?

STEFAN CLOTHILDE SRL ocupă locul 1.619 din 2.176 firme active cu bilanț depus în CAEN 4649 (Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STEFAN CLOTHILDE SRL față de firmele din același domeniu?

STEFAN CLOTHILDE SRL este mai veche decât 24% dintre cele 3.148 firme active cu CAEN 4649.

Este STEFAN CLOTHILDE SRL o firmă activă?

STEFAN CLOTHILDE SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este STEFAN CLOTHILDE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, STEFAN CLOTHILDE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în STEFAN CLOTHILDE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STEFAN CLOTHILDE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STEFAN CLOTHILDE SRL plătitoare de TVA?

Nu, STEFAN CLOTHILDE SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STEFAN CLOTHILDE SRL?

În anul 2021, STEFAN CLOTHILDE SRL a raportat o cifră de afaceri de 75.008 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STEFAN CLOTHILDE SRL?

Firmoscop analizează STEFAN CLOTHILDE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.