Sari la conținut
FirmoscopFirmeBistrița-Năsăud › R&M FIRST CLASS TEAM SRL

R&M FIRST CLASS TEAM SRL

Înființată în 2016 · 9 ani vechime · Mun. Bistriţa
CUI 36648055 · J06/833/2016
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire R&M FIRST CLASS TEAM SRL
Cod fiscal (CIF) RO36648055
Nr. Reg. Comerțului J06/833/2016
Sediu social Str. Cerbului nr. 11, CAMERA 1, Mun. Bistriţa, jud. BISTRIŢA-NĂSĂUD, 420113
Telefon 0745932851

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.10.2016
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută R&M FIRST CLASS TEAM SRL după CUI 36648055 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 28/100
Cifră de afaceri 2025
30.165 lei
-62.0% vs 2024
Profit net 2025
13.607 lei
+124.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă45.1%
Mărime față de sector1 angajat · peste 28% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative din pierderi acumulate, dar ultimul an e pe profit — firma acoperă gaura. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-62%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 195.562 lei196K lei20172018: 109.503 lei110K lei20182020: 150.852 lei151K lei20202021: 157.310 lei157K lei20212022: 273.869 lei274K lei20222023: 188.609 lei189K lei20232024: 79.202 lei79K lei20242025: 30.165 lei30K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 30.165 lei 13.607 lei 1
2024 79.202 lei -55.705 lei 1
2023 188.609 lei -77.080 lei 1
2022 273.869 lei -50.874 lei 2
2021 157.310 lei -56.143 lei 2
2020 150.852 lei 31.550 lei 1
2018 109.503 lei 7.271 lei 2
2017 195.562 lei 122.698 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 665 zile+344 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 6 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 45,11%+115,44 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 649,27%−83,89 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,15× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 160,67%+747,29 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -549,27%+83,89 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 30.165 lei−49.037 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,56×−4,78 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 18,15×+7,58 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 20 zile−15 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 31,46%+72,65 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

23,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 921 din 3.978 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 10,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 37.901 din 45.273 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 58% dintre cele 74.226 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J6/833/2016 → J06/833/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J06/833/2016 → J6/833/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J6/833/2016 → J06/833/2016

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru R&M FIRST CLASS TEAM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți R&M FIRST CLASS TEAM SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

R&M FIRST CLASS TEAM SRL, cu sediul în Mun. Bistriţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 36648055, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J06/833/2016. Firma a fost înființată la data de 18 octombrie 2016 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, R&M FIRST CLASS TEAM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 30.165 lei și un rezultat net de 13.607 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are R&M FIRST CLASS TEAM SRL?

R&M FIRST CLASS TEAM SRL (CUI 36648055) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă R&M FIRST CLASS TEAM SRL în sectorul său?

R&M FIRST CLASS TEAM SRL ocupă locul 37.901 din 45.273 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este R&M FIRST CLASS TEAM SRL față de firmele din același domeniu?

R&M FIRST CLASS TEAM SRL este mai veche decât 58% dintre cele 74.226 firme active cu CAEN 4941.

Este R&M FIRST CLASS TEAM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare R&M FIRST CLASS TEAM SRL (CUI 36648055) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este R&M FIRST CLASS TEAM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, R&M FIRST CLASS TEAM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în R&M FIRST CLASS TEAM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru R&M FIRST CLASS TEAM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este R&M FIRST CLASS TEAM SRL plătitoare de TVA?

Da, R&M FIRST CLASS TEAM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a R&M FIRST CLASS TEAM SRL?

În anul 2025, R&M FIRST CLASS TEAM SRL a raportat o cifră de afaceri de 30.165 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu R&M FIRST CLASS TEAM SRL?

Firmoscop analizează R&M FIRST CLASS TEAM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bistriţa-Năsăud

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Bistrița-Năsăud →

Mergi mai departe

Firme din Bistrița-Năsăud

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.