Sari la conținut
FirmoscopFirmeBistrița-Năsăud › RUSCONSTRUCT RCI S.R.L.

RUSCONSTRUCT RCI S.R.L.

Înființată în 2016 · 9 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 36658130 · J2023000477122
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RUSCONSTRUCT RCI S.R.L.
CUI 36658130
Nr. Reg. Comerțului J2023000477122
Sediu social Cal. Someşeni nr. 8, et. 4, ap. 33, Mun. Cluj-Napoca

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

RUS OVIDIU IOAN · administrator si reprezentant

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareSUSPENDARE ACTIVITATE din data 26.05.2026
CAEN4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RUSCONSTRUCT RCI S.R.L. după CUI 36658130 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
4.550 lei
-67.0% vs 2024
Profit net 2025
-48.349 lei
-57.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-1062.6%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-67%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 54.671 lei55K lei20172018: 3.227 lei3.227 lei20182019: 683 lei683 lei20192020: 0 lei0 lei20202021: 740 lei740 lei20212022: 0 lei0 lei20222023: 11.126 lei11K lei20232024: 13.980 lei14K lei20242025: 4.550 lei4.550 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 4.550 lei -48.349 lei
2024 13.980 lei -30.620 lei
2023 11.126 lei -24.112 lei
2022 0 lei -2.607 lei 1
2021 740 lei 718 lei
2020 0 lei 0 lei 0
2019 683 lei 663 lei 1
2018 3.227 lei -11.027 lei 1
2017 54.671 lei 12.511 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 8.343 zile+6.225 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 20 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1.062,62%−843,59 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 6.586,64%+6.284,46 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,02×−0,31 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -3.062%−2.947,94 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -6.486,64%−6.284,46 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 2,88×+2,36 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -86,38%−17,73 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.446 din 6.142 firme active cu bilanț depus (CAEN 4939)
Vechime relativămai veche decât 80% dintre cele 15.576 firme active din sector
SectorCAEN 4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Sasarm, Comuna Chiuza → Mun. Cluj-Napoca
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → SUSPENDARE ACTIVITATE din data 26.05.2026
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J6/840/2016 → J2023000477122
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: SUSPENDARE ACTIVITATE din data 26.05.2026 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Cluj → Bistriţa-Năsăud
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Cluj-Napoca → Sat Sasarm, Comuna Chiuza
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2023000477122 → J6/840/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bistriţa-Năsăud → Cluj
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Sasarm, Comuna Chiuza → Municipiul Cluj-Napoca
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J6/840/2016 → J2023000477122
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Cluj → Bistriţa-Năsăud
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Cluj-Napoca → Sat Sasarm, Comuna Chiuza
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2023000477122 → J6/840/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bistriţa-Năsăud → Cluj
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Sasarm, Comuna Chiuza → Municipiul Cluj-Napoca
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → SUSPENDARE ACTIVITATE din data 26.05.2026
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J6/840/2016 → J2023000477122

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RUSCONSTRUCT RCI S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RUSCONSTRUCT RCI S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RUSCONSTRUCT RCI S.R.L., cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 36658130, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2023000477122. Firma a fost înființată la data de 20 octombrie 2016 și are ca obiect principal de activitate Alte transporturi terestre de călători n.c.a (CAEN 4939).

La ultima verificare, RUSCONSTRUCT RCI S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.550 lei și un rezultat net de -48.349 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RUSCONSTRUCT RCI S.R.L.?

RUSCONSTRUCT RCI S.R.L. (CUI 36658130) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă RUSCONSTRUCT RCI S.R.L. în sectorul său?

RUSCONSTRUCT RCI S.R.L. ocupă locul 5.446 din 6.142 firme active cu bilanț depus în CAEN 4939 (Alte transporturi terestre de călători n.c.a), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RUSCONSTRUCT RCI S.R.L. față de firmele din același domeniu?

RUSCONSTRUCT RCI S.R.L. este mai veche decât 80% dintre cele 15.576 firme active cu CAEN 4939.

Este RUSCONSTRUCT RCI S.R.L. o firmă activă?

RUSCONSTRUCT RCI S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este RUSCONSTRUCT RCI S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RUSCONSTRUCT RCI S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RUSCONSTRUCT RCI S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RUSCONSTRUCT RCI S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RUSCONSTRUCT RCI S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, RUSCONSTRUCT RCI S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RUSCONSTRUCT RCI S.R.L.?

În anul 2025, RUSCONSTRUCT RCI S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 4.550 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RUSCONSTRUCT RCI S.R.L.?

Firmoscop analizează RUSCONSTRUCT RCI S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bistriţa-Năsăud

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Bistrița-Năsăud →

Mergi mai departe

Firme din Bistrița-Năsăud

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.