Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › TEHNO DANIS SRL

TEHNO DANIS SRL

Înființată în 2016 · 9 ani vechime · Mun. Roman
CUI 36696320 · J27/960/2016
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TEHNO DANIS SRL
CUI 36696320
Nr. Reg. Comerțului J27/960/2016
Sediu social Fdt. Păcii, bl. 5, ap. 23, Mun. Roman, jud. NEAMŢ, 611152
Telefon 0773980308

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

LAZĂR ADRIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 19.01.2026
CAEN3312 · Repararea mașinilor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TEHNO DANIS SRL după CUI 36696320 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
167.271 lei
+43.0% vs 2023
Profit net 2024
47.622 lei
+136.8% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă28.5%
Față de sectorpeste 68% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.155 de firme din Repararea și întreținerea mașinilor care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 15,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 29% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.165 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 3.312 lei3.312 lei20162017: 59.835 lei60K lei20172018: 62.121 lei62K lei20182019: 79.727 lei80K lei20192020: 38.907 lei39K lei20202021: 94.636 lei95K lei20212022: 133.014 lei133K lei20222023: 116.995 lei117K lei20232024: 167.271 lei167K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 167.271 lei 47.622 lei 1
2023 116.995 lei 20.107 lei 1
2022 133.014 lei 62.704 lei 1
2021 94.636 lei 43.043 lei
2020 38.907 lei 11.450 lei 1
2019 79.727 lei 9.352 lei 1
2018 62.121 lei 4.085 lei 1
2017 59.835 lei 7.077 lei 1
2016 3.312 lei -1.407 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2016–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 19 zile−1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 49 zile+33 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 28,47%+11,28 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 15,28%+6,97 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 6,55×−5,48 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,18×+0,09 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,5%+71,51 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 84,3%+58,63 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 84,72%−6,97 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 167.271 lei+50.276 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,96×+1,47 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 252,29×+238,44 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi−25 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 41,69%+19,69 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.000 din 1.634 firme active cu bilanț depus (CAEN 3312)
Vechime relativămai veche decât 55% dintre cele 2.712 firme active din sector
SectorCAEN 3312 · Repararea mașinilor →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)21
Valoare totală (2024)66.321 lei

Cumpărători: SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA PIATRA NEAMT, Spitalul Municipal de Urgenta Roman, DIRECTIA JUDETEANA PENTRU SPORT SI TINERET NEAMT

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume55
Dintre care radiate (închise)16

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TEHNO DANIS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TEHNO DANIS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TEHNO DANIS SRL, cu sediul în Mun. Roman, are codul unic de înregistrare (CUI) 36696320, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J27/960/2016. Firma a fost înființată la data de 1 noiembrie 2016 și are ca obiect principal de activitate Repararea mașinilor (CAEN 3312).

La ultima verificare, TEHNO DANIS SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 167.271 lei și un rezultat net de 47.622 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TEHNO DANIS SRL?

TEHNO DANIS SRL (CUI 36696320) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă TEHNO DANIS SRL în sectorul său?

TEHNO DANIS SRL ocupă locul 1.000 din 1.634 firme active cu bilanț depus în CAEN 3312 (Repararea mașinilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TEHNO DANIS SRL față de firmele din același domeniu?

TEHNO DANIS SRL este mai veche decât 55% dintre cele 2.712 firme active cu CAEN 3312.

Este TEHNO DANIS SRL o firmă activă?

Nu — TEHNO DANIS SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este TEHNO DANIS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare TEHNO DANIS SRL (CUI 36696320) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în TEHNO DANIS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TEHNO DANIS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TEHNO DANIS SRL plătitoare de TVA?

Nu, TEHNO DANIS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TEHNO DANIS SRL?

În anul 2024, TEHNO DANIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 167.271 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TEHNO DANIS SRL?

Firmoscop analizează TEHNO DANIS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.