Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Galați › LAURUS ALIMENT 2016 SRL

LAURUS ALIMENT 2016 SRL

Înființată în 2016 · 9 ani vechime · Mun. Galaţi
CUI 36729044 · J2016001582177
Atenție sporită Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LAURUS ALIMENT 2016 SRL
Cod fiscal (CIF) RO36729044
Nr. Reg. Comerțului J2016001582177
Sediu social FAGULUI nr. 5 S 3, et. parter, Municipiul Galaţi
Telefon 0771638007

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

STAFIE LAURENȚIU-FLORIN · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4722 · Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LAURUS ALIMENT 2016 SRL după CUI 36729044 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 45/100
Cifră de afaceri 2025
722.330 lei
+1,0% vs 2024
Profit net 2025
1.125 lei
+101,1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.2%
Față de sectorpeste 34% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 728 de firme din Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,4%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 69% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 711 firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 12.064 lei12K lei20162017: 215.461 lei215K lei20172018: 235.932 lei236K lei20182019: 279.540 lei280K lei20192020: 315.725 lei316K lei20202021: 385.353 lei385K lei20212022: 529.279 lei529K lei20222023: 683.909 lei684K lei20232024: 711.743 lei712K lei20242025: 722.330 lei722K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 722.330 lei 1.125 lei 4
2024 711.743 lei -102.211 lei 4
2023 683.909 lei 6.203 lei 4
2022 529.279 lei 2.308 lei 4
2021 385.353 lei 38.602 lei 4
2020 315.725 lei -82.340 lei 3
2019 279.540 lei -61.849 lei 3
2018 235.932 lei -46.261 lei 3
2017 215.461 lei -35.642 lei 3
2016 12.064 lei 246 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2016–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 170 de zile−5 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,16%+14,52 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 593,3%+36,22 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,17× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,98%+168,39 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -493,3%−36,22 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 180.583 lei+2.647 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 12,74×+1,15 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 20,41×−6 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 18 zile+4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,41%+12,03 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 471 din 1.218 firme active cu bilanț depus (CAEN 4722)
Vechime relativămai veche decât 37% dintre cele 2.096 de firme active din sector
SectorCAEN 4722 · Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LAURUS ALIMENT 2016 SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LAURUS ALIMENT 2016 SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

LAURUS ALIMENT 2016 SRL, cu sediul în Mun. Galaţi, are codul unic de înregistrare (CUI) 36729044, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2016001582177. Firma a fost înființată la data de 10 noiembrie 2016 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate (CAEN 4722).

La ultima verificare, LAURUS ALIMENT 2016 SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 722.330 lei și un rezultat net de 1.125 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LAURUS ALIMENT 2016 SRL?

LAURUS ALIMENT 2016 SRL (CUI 36729044) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă LAURUS ALIMENT 2016 SRL în sectorul său?

LAURUS ALIMENT 2016 SRL ocupă locul 471 din 1.218 firme active cu bilanț depus în CAEN 4722 (Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LAURUS ALIMENT 2016 SRL față de firmele din același domeniu?

LAURUS ALIMENT 2016 SRL este mai veche decât 37% dintre cele 2.096 de firme active cu CAEN 4722.

Este LAURUS ALIMENT 2016 SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LAURUS ALIMENT 2016 SRL (CUI 36729044) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LAURUS ALIMENT 2016 SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LAURUS ALIMENT 2016 SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LAURUS ALIMENT 2016 SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LAURUS ALIMENT 2016 SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LAURUS ALIMENT 2016 SRL plătitoare de TVA?

Da, LAURUS ALIMENT 2016 SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LAURUS ALIMENT 2016 SRL?

În anul 2025, LAURUS ALIMENT 2016 SRL a raportat o cifră de afaceri de 722.330 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LAURUS ALIMENT 2016 SRL?

Firmoscop analizează LAURUS ALIMENT 2016 SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Galaţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Galați →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4722 din Galați, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Galați

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.