Sari la conținut
FirmoscopFirmeVrancea › BUSRAU MARSTYLE SRL

BUSRAU MARSTYLE SRL

Înființată în 2016 · 9 ani vechime · Mun. Focşani
CUI 36747318 · J39/704/2016
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BUSRAU MARSTYLE SRL
CUI 36747318
Nr. Reg. Comerțului J39/704/2016
Sediu social Str. Tisa nr. 1A, Mun. Focşani, jud. VRANCEA, 620061
Telefon 0760594266

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

CII CONIAC MIHAI-VICTOR · lichidator judiciar

Identitate

StareRADIERE din data 15.07.2026
CAEN3109 · Fabricarea de mobilă n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BUSRAU MARSTYLE SRL după CUI 36747318 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2022
102.776 lei
-56.0% vs 2021
Profit net 2022
-9.472 lei
+98.5% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă-9.2%
Față de sectorpeste 15% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 3.857 de firme din Fabricarea de mobilă care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 4,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 25% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.325 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-56%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 449.802 lei450K lei20172018: 674.329 lei674K lei20182019: 651.160 lei651K lei20192020: 652.353 lei652K lei20202021: 234.138 lei234K lei20212022: 102.776 lei103K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 102.776 lei -9.472 lei 1
2021 234.138 lei -640.914 lei 5
2020 652.353 lei 7.964 lei 6
2019 651.160 lei 2.355 lei 6
2018 674.329 lei -121.289 lei 7
2017 449.802 lei 23.571 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2017–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.847 zile+1.570 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 11 zile−21 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -9,22%+264,51 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1.303,2%+379,81 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,08× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -15,4%+706,83 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -1.203,2%−379,81 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 102.776 lei+55.948 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,67×−0,97 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,66×−1,79 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 220 zile+114 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -6,72%+59,84 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.358 din 2.486 firme active cu bilanț depus (CAEN 3109)
Vechime relativămai veche decât 59% dintre cele 5.105 firme active din sector
SectorCAEN 3109 · Fabricarea de mobilă n.c.a. →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 16 iulie 2026Schimbare stare juridică: este sub incidența Legii nr. 85/2014 → RADIERE din data 15.07.2026

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BUSRAU MARSTYLE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BUSRAU MARSTYLE SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BUSRAU MARSTYLE SRL, cu sediul în Mun. Focşani, are codul unic de înregistrare (CUI) 36747318, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J39/704/2016. Firma a fost înființată la data de 16 noiembrie 2016 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de mobilă n.c.a. (CAEN 3109).

La ultima verificare, BUSRAU MARSTYLE SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 102.776 lei și un rezultat net de -9.472 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BUSRAU MARSTYLE SRL?

BUSRAU MARSTYLE SRL (CUI 36747318) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă BUSRAU MARSTYLE SRL în sectorul său?

BUSRAU MARSTYLE SRL ocupă locul 1.358 din 2.486 firme active cu bilanț depus în CAEN 3109 (Fabricarea de mobilă n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BUSRAU MARSTYLE SRL față de firmele din același domeniu?

BUSRAU MARSTYLE SRL este mai veche decât 59% dintre cele 5.105 firme active cu CAEN 3109.

Este BUSRAU MARSTYLE SRL o firmă activă?

Nu — BUSRAU MARSTYLE SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este BUSRAU MARSTYLE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare BUSRAU MARSTYLE SRL (CUI 36747318) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în BUSRAU MARSTYLE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BUSRAU MARSTYLE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BUSRAU MARSTYLE SRL plătitoare de TVA?

Nu, BUSRAU MARSTYLE SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BUSRAU MARSTYLE SRL?

În anul 2022, BUSRAU MARSTYLE SRL a raportat o cifră de afaceri de 102.776 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BUSRAU MARSTYLE SRL?

Firmoscop analizează BUSRAU MARSTYLE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vrancea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Mobilă în Vrancea →

Mergi mai departe

Firme din Vrancea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.