Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › PU. DAMITAL SRL

PU. DAMITAL SRL

Înființată în 2016 · 9 ani vechime · Sat Dealu-Mare Com. Măgura
CUI 36801190 · J04/1461/2016
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PU. DAMITAL SRL
CUI 36801190
Nr. Reg. Comerțului J04/1461/2016
Sediu social DEALU-MARE nr. 35, Sat Dealu-Mare Com. Măgura, jud. BACĂU, 607307

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareRADIERE din data 20.06.2025
CAEN3320 · Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PU. DAMITAL SRL după CUI 36801190 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2023
126.816 lei
-20.0% vs 2022
Profit net 2023
-32.951 lei
-153.7% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă-26.0%
Față de sectorpeste 4% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 570 de firme din Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 25,9%.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 22.492 lei22K lei20162017: 276.911 lei277K lei20172020: 175.267 lei175K lei20202021: 135.628 lei136K lei20212022: 157.995 lei158K lei20222023: 126.816 lei127K lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 126.816 lei -32.951 lei
2022 157.995 lei 61.415 lei
2021 135.628 lei 40.950 lei
2020 175.267 lei 121.593 lei
2017 276.911 lei 173.871 lei
2016 22.492 lei 21.101 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2016–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 22 zile−58 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 699 zile+219 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -25,98%−64,85 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1,79%−5,14 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 55,73×+41,3 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,02×−0,06 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -7,67%−20,95 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -7,62%−19,86 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 99,37%+7,23 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,29× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 9,75×+1,9 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 37 zile−10 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -17,69%−89,72 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 668 din 907 firme active cu bilanț depus (CAEN 3320)
Vechime relativămai veche decât 57% dintre cele 1.429 firme active din sector
SectorCAEN 3320 · Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J4/1461/2016 → J04/1461/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J04/1461/2016 → J4/1461/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J4/1461/2016 → J04/1461/2016

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PU. DAMITAL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PU. DAMITAL SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PU. DAMITAL SRL, cu sediul în Sat Dealu-Mare Com. Măgura, are codul unic de înregistrare (CUI) 36801190, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J04/1461/2016. Firma a fost înființată la data de 5 decembrie 2016 și are ca obiect principal de activitate Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale (CAEN 3320).

La ultima verificare, PU. DAMITAL SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 126.816 lei și un rezultat net de -32.951 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PU. DAMITAL SRL?

PU. DAMITAL SRL (CUI 36801190) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă PU. DAMITAL SRL în sectorul său?

PU. DAMITAL SRL ocupă locul 668 din 907 firme active cu bilanț depus în CAEN 3320 (Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PU. DAMITAL SRL față de firmele din același domeniu?

PU. DAMITAL SRL este mai veche decât 57% dintre cele 1.429 firme active cu CAEN 3320.

Este PU. DAMITAL SRL o firmă activă?

Nu — PU. DAMITAL SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este PU. DAMITAL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare PU. DAMITAL SRL (CUI 36801190) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în PU. DAMITAL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PU. DAMITAL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PU. DAMITAL SRL plătitoare de TVA?

Nu, PU. DAMITAL SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PU. DAMITAL SRL?

În anul 2023, PU. DAMITAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 126.816 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PU. DAMITAL SRL?

Firmoscop analizează PU. DAMITAL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.