Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › VISTA DESIGN STUDIO SRL

VISTA DESIGN STUDIO SRL

Înființată în 2016 · 9 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 36826462 · J22/2595/2016
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VISTA DESIGN STUDIO SRL
CUI 36826462
Nr. Reg. Comerțului J22/2595/2016
Sediu social Std. Arh. Ion Berindei nr. 24, camera 4, Mun. Iaşi, 700615

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

GRĂUNTE CRISTIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 07.07.2023
CAEN6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VISTA DESIGN STUDIO SRL după CUI 36826462 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2022
164.954 lei
-72.0% vs 2021
Profit net 2022
273.189 lei
-51.5% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă165.6%
Față de sectorpeste 99% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 13.110 de firme din Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 75,2%.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-72%). · Profitabilă 7 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2016: 219.343 lei219K lei20162017: 686.379 lei686K lei20172018: 495.115 lei495K lei20182019: 0 lei0 lei20192021: 581.343 lei581K lei20212022: 164.954 lei165K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 164.954 lei 273.189 lei
2021 581.343 lei 562.814 lei
2020 45.444 lei
2019 0 lei 42.732 lei
2018 495.115 lei 503.445 lei
2017 686.379 lei 623.256 lei
2016 219.343 lei 212.441 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2016–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 9 zile−4 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 613 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 165,62%+68,81 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1,46%−1,73 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 68,65×+37,27 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,01× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,91%+7,41 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 98,45%+8,9 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 98,54%+1,73 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,59×−0,33 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 750,76%−5.129,43 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7.141 din 11.762 firme active cu bilanț depus (CAEN 6201)
Vechime relativămai veche decât 74% dintre cele 19.722 firme active din sector
SectorCAEN 6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume6
Dintre care radiate (închise)5

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VISTA DESIGN STUDIO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VISTA DESIGN STUDIO SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VISTA DESIGN STUDIO SRL, cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 36826462, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/2595/2016. Firma a fost înființată la data de 12 decembrie 2016 și are ca obiect principal de activitate Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6201).

La ultima verificare, VISTA DESIGN STUDIO SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 164.954 lei și un rezultat net de 273.189 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VISTA DESIGN STUDIO SRL?

VISTA DESIGN STUDIO SRL (CUI 36826462) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă VISTA DESIGN STUDIO SRL în sectorul său?

VISTA DESIGN STUDIO SRL ocupă locul 7.141 din 11.762 firme active cu bilanț depus în CAEN 6201 (Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VISTA DESIGN STUDIO SRL față de firmele din același domeniu?

VISTA DESIGN STUDIO SRL este mai veche decât 74% dintre cele 19.722 firme active cu CAEN 6201.

Este VISTA DESIGN STUDIO SRL o firmă activă?

Nu — VISTA DESIGN STUDIO SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este VISTA DESIGN STUDIO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare VISTA DESIGN STUDIO SRL (CUI 36826462) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în VISTA DESIGN STUDIO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VISTA DESIGN STUDIO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VISTA DESIGN STUDIO SRL plătitoare de TVA?

Nu, VISTA DESIGN STUDIO SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VISTA DESIGN STUDIO SRL?

În anul 2022, VISTA DESIGN STUDIO SRL a raportat o cifră de afaceri de 164.954 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VISTA DESIGN STUDIO SRL?

Firmoscop analizează VISTA DESIGN STUDIO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Iași →

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.