Sari la conținut
FirmoscopFirmeAlba › CHROMATIC SISTERS SRL

CHROMATIC SISTERS SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Mun. Alba Iulia
CUI 36921367 · J01/28/2017
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CHROMATIC SISTERS SRL
CUI 36921367
Nr. Reg. Comerțului J01/28/2017
Sediu social Str. Tudor Vladimirescu nr. 11, bl. V4A, ap. 9, Mun. Alba Iulia, 510095

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.01.2017
CAEN8552 · Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CHROMATIC SISTERS SRL după CUI 36921367 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 18/100
Cifră de afaceri 2025
21.854 lei
-59.0% vs 2024
Profit net 2025
-2.486 lei
+88.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-11.4%
Mărime față de sector1 angajat · peste 42% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.122 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-59%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 50.990 lei51K lei20172018: 65.508 lei66K lei20182019: 94.823 lei95K lei20192020: 64.176 lei64K lei20202021: 93.315 lei93K lei20212022: 31.065 lei31K lei20222023: 27.847 lei28K lei20232024: 53.469 lei53K lei20242025: 21.854 lei22K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 21.854 lei -2.486 lei 1
2024 53.469 lei -20.917 lei 1
2023 27.847 lei -25.656 lei 1
2022 31.065 lei -4.343 lei 1
2021 93.315 lei 66.678 lei
2020 64.176 lei 50.083 lei
2019 94.823 lei 68.926 lei
2018 65.508 lei 45.305 lei
2017 50.990 lei 34.656 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 283 zile+161 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -11,38%+27,74 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 100,84%+12,42 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,99×−0,14 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -14,78%+88,51 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -0,84%−12,42 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 21.854 lei−31.615 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,3×−1,34 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -1,32%+26,29 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.502 din 1.892 firme active cu bilanț depus (CAEN 8552)
Vechime relativămai veche decât 75% dintre cele 5.335 firme active din sector
SectorCAEN 8552 · Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.) →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: dizolvare → INREGISTRAT din data 17.01.2017
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J1/28/2017 → J01/28/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 17.01.2017 → dizolvare
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J01/28/2017 → J1/28/2017

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CHROMATIC SISTERS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CHROMATIC SISTERS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CHROMATIC SISTERS SRL, cu sediul în Mun. Alba Iulia, are codul unic de înregistrare (CUI) 36921367, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J01/28/2017. Firma a fost înființată la data de 17 ianuarie 2017 și are ca obiect principal de activitate Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.) (CAEN 8552).

La ultima verificare, CHROMATIC SISTERS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 21.854 lei și un rezultat net de -2.486 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CHROMATIC SISTERS SRL?

CHROMATIC SISTERS SRL (CUI 36921367) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă CHROMATIC SISTERS SRL în sectorul său?

CHROMATIC SISTERS SRL ocupă locul 1.502 din 1.892 firme active cu bilanț depus în CAEN 8552 (Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CHROMATIC SISTERS SRL față de firmele din același domeniu?

CHROMATIC SISTERS SRL este mai veche decât 75% dintre cele 5.335 firme active cu CAEN 8552.

Este CHROMATIC SISTERS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CHROMATIC SISTERS SRL (CUI 36921367) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CHROMATIC SISTERS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CHROMATIC SISTERS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CHROMATIC SISTERS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CHROMATIC SISTERS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CHROMATIC SISTERS SRL plătitoare de TVA?

Nu, CHROMATIC SISTERS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CHROMATIC SISTERS SRL?

În anul 2025, CHROMATIC SISTERS SRL a raportat o cifră de afaceri de 21.854 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CHROMATIC SISTERS SRL?

Firmoscop analizează CHROMATIC SISTERS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Alba

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Educație în Alba →

Mergi mai departe

Firme din Alba

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.