LASPANIOLU CONSTRUCT SRL
Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.
Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.
Continuă cu Google — vezi raportul imediatsau cu emailul:
Confirmarea din email îți creează un cont Firmoscop gratuit — accepți Termenii și Confidențialitatea. Renunți oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026.
Reprezentanți
CĂVĂLUŞ IONUŢ · administratorCĂVĂLUŞ MONICA · administratorIdentitate
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 19 octombrie 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Declarată inactivă fiscal | 19 octombrie 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 19 octombrie 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Contracte publice (SEAP) | Nicio atribuire găsită pe acest CUI | 30 septembrie 2026 |
| Modificări la Registrul Comerțului | Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare | 19 octombrie 2026 |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută LASPANIOLU CONSTRUCT SRL după CUI 36922494 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Pierdere în ultimul an raportat. · Bilanțul nu conține cifra de afaceri — scorul financiar nu poate fi calculat.
Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.
Evoluție financiară
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | -550 lei | — |
| 2023 | — | -550 lei | — |
| 2022 | — | -5.220 lei | — |
| 2021 | — | -1.100 lei | — |
| 2020 | 4.000 lei | -4.644 lei | — |
| 2019 | 19.337 lei | 9.648 lei | — |
| 2018 | 59.072 lei | 33.715 lei | — |
Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2018–2024). Gratuit, fără cont.
Indicatori financiari
Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.
Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.
Poziția în sector
| Vechime relativă | mai veche decât 43% dintre cele 353 de firme active din sector |
| Sector | CAEN 2224 · Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții → |
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru LASPANIOLU CONSTRUCT SRL
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți LASPANIOLU CONSTRUCT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Verifică altă firmă
Despre firmă
LASPANIOLU CONSTRUCT SRL, cu sediul în Sat Buruieniş, Comuna Brusturoasa, are codul unic de înregistrare (CUI) 36922494, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017000049041. Firma a fost înființată la data de 17 ianuarie 2017 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții (CAEN 2224).
La ultima verificare, LASPANIOLU CONSTRUCT SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA.
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
Întrebări frecvente
Ce verdict are LASPANIOLU CONSTRUCT SRL?
LASPANIOLU CONSTRUCT SRL (CUI 36922494) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 19 octombrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.
Cât de veche este LASPANIOLU CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?
LASPANIOLU CONSTRUCT SRL este mai veche decât 43% dintre cele 353 de firme active cu CAEN 2224.
Este LASPANIOLU CONSTRUCT SRL o firmă activă?
LASPANIOLU CONSTRUCT SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.
Este LASPANIOLU CONSTRUCT SRL în insolvență?
Nu — la ultima verificare, LASPANIOLU CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Pot avea încredere în LASPANIOLU CONSTRUCT SRL?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LASPANIOLU CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este LASPANIOLU CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Nu, LASPANIOLU CONSTRUCT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LASPANIOLU CONSTRUCT SRL?
Firmoscop analizează LASPANIOLU CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- ECO TRADING SRL · Municipiul Bacău · CA 44.302.815 lei
- CUSTOM TANKS S.R.L. · Sat Holt, Comuna Letea Veche · CA 20.174.198 lei
- FIBROMAR SRL · Municipiul Bacău · CA 12.445.267 lei
- TEHNO PLAST SRL · Municipiul Bacău · CA 1.889.828 lei
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.