Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › DCS AMENAJĂRI SRL

DCS AMENAJĂRI SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 37113041 · J12/661/2017
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DCS AMENAJĂRI SRL
Cod fiscal (CIF) RO37113041
Nr. Reg. Comerțului J12/661/2017
Sediu social Str. Zorilor nr. 36, sc. 2, et. 4, ap. 24, Mun. Cluj-Napoca, 400335

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

DRÎGLĂ CRISTIAN SORIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.02.2017
CAEN4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DCS AMENAJĂRI SRL după CUI 37113041 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2025
252.778 lei
+485.0% vs 2024
Profit net 2025
-5.148 lei
+68.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-2.0%
Față de sectorpeste 23% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.051 de firme din Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,3%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 65% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.171 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 43.632 lei44K lei20172018: 154.800 lei155K lei20182019: 130.710 lei131K lei20192020: 54.587 lei55K lei20202021: 23.551 lei24K lei20212022: 111.052 lei111K lei20222023: 138.350 lei138K lei20232024: 43.224 lei43K lei20242025: 252.778 lei253K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 252.778 lei -5.148 lei 2
2024 43.224 lei -16.230 lei 1
2023 138.350 lei -120.363 lei 2
2022 111.052 lei -91.118 lei 3
2021 23.551 lei -6.130 lei 1
2020 54.587 lei -60.983 lei 1
2019 130.710 lei 42.069 lei 1
2018 154.800 lei 29.915 lei 4
2017 43.632 lei -8.850 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 490 zile−1.981 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 45 zile−150 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -2,04%+35,51 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 422,92%−294,23 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,24×+0,1 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -6,42%+33,35 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -320,07%+296,22 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 126.389 lei+83.165 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,15×+2,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 34,24×−41,06 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 11 zile+6 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -1,91%+24,67 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 602 din 2.005 firme active cu bilanț depus (CAEN 4334)
Vechime relativămai veche decât 55% dintre cele 5.373 firme active din sector
SectorCAEN 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DCS AMENAJĂRI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DCS AMENAJĂRI SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DCS AMENAJĂRI SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 37113041, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/661/2017. Firma a fost înființată la data de 27 februarie 2017 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN 4334).

La ultima verificare, DCS AMENAJĂRI SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 252.778 lei și un rezultat net de -5.148 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DCS AMENAJĂRI SRL?

DCS AMENAJĂRI SRL (CUI 37113041) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă DCS AMENAJĂRI SRL în sectorul său?

DCS AMENAJĂRI SRL ocupă locul 602 din 2.005 firme active cu bilanț depus în CAEN 4334 (Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DCS AMENAJĂRI SRL față de firmele din același domeniu?

DCS AMENAJĂRI SRL este mai veche decât 55% dintre cele 5.373 firme active cu CAEN 4334.

Este DCS AMENAJĂRI SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DCS AMENAJĂRI SRL (CUI 37113041) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DCS AMENAJĂRI SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DCS AMENAJĂRI SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DCS AMENAJĂRI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DCS AMENAJĂRI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DCS AMENAJĂRI SRL plătitoare de TVA?

Da, DCS AMENAJĂRI SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DCS AMENAJĂRI SRL?

În anul 2025, DCS AMENAJĂRI SRL a raportat o cifră de afaceri de 252.778 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DCS AMENAJĂRI SRL?

Firmoscop analizează DCS AMENAJĂRI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.