Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › APRIL MANAGEMENT SRL

APRIL MANAGEMENT SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 37143506 · J2017002627405
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire APRIL MANAGEMENT SRL
Cod fiscal (CIF) RO37143506
Nr. Reg. Comerțului J2017002627405
Sediu social Str BANUL UDREA nr. 4, bl. G8, sc. 1, et. 7, ap. 77, CAMERA 1, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

IVĂNESCU ELENA APRILIA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.03.2017
CAEN7311 · Activități ale agențiilor de publicitate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută APRIL MANAGEMENT SRL după CUI 37143506 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 18/100
Cifră de afaceri 2025
1.152.813 lei
-39.0% vs 2024
Profit net 2025
-215.642 lei
-509.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-18.7%
Față de sectorpeste 4% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 3.962 de firme din Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 33,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 40% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.063 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-39%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 286.567 lei287K lei20172018: 785.788 lei786K lei20182019: 1.183.139 lei1,2 mil. lei20192020: 965.986 lei966K lei20202021: 962.489 lei962K lei20212022: 1.341.788 lei1,3 mil. lei20222023: 1.607.015 lei1,6 mil. lei20232024: 1.876.488 lei1,9 mil. lei20242025: 1.152.813 lei1,2 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.152.813 lei -215.642 lei 1
2024 1.876.488 lei 52.710 lei 1
2023 1.607.015 lei 146.140 lei 1
2022 1.341.788 lei -76.356 lei 1
2021 962.489 lei -205.407 lei 1
2020 965.986 lei 360.819 lei 1
2019 1.183.139 lei 274.956 lei 1
2018 785.788 lei 201.780 lei 1
2017 286.567 lei -33.933 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 129 zile+46 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 83 zile−20 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -18,71%−21,52 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 111,33%+49,37 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,9×−0,71 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -58,76%−66,38 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -11,33%−49,37 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.152.813 lei−723.675 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,14×+0,43 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -14,94%−20,66 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

38,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 384 din 1.009 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 30,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.686 din 15.356 firme active cu bilanț depus (CAEN 7311)
Vechime relativămai veche decât 66% dintre cele 25.816 firme active din sector
SectorCAEN 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru APRIL MANAGEMENT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți APRIL MANAGEMENT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

APRIL MANAGEMENT SRL, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 37143506, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017002627405. Firma a fost înființată la data de 3 martie 2017 și are ca obiect principal de activitate Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN 7311).

La ultima verificare, APRIL MANAGEMENT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.152.813 lei și un rezultat net de -215.642 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are APRIL MANAGEMENT SRL?

APRIL MANAGEMENT SRL (CUI 37143506) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă APRIL MANAGEMENT SRL în sectorul său?

APRIL MANAGEMENT SRL ocupă locul 1.686 din 15.356 firme active cu bilanț depus în CAEN 7311 (Activități ale agențiilor de publicitate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este APRIL MANAGEMENT SRL față de firmele din același domeniu?

APRIL MANAGEMENT SRL este mai veche decât 66% dintre cele 25.816 firme active cu CAEN 7311.

Este APRIL MANAGEMENT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare APRIL MANAGEMENT SRL (CUI 37143506) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este APRIL MANAGEMENT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, APRIL MANAGEMENT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în APRIL MANAGEMENT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru APRIL MANAGEMENT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este APRIL MANAGEMENT SRL plătitoare de TVA?

Da, APRIL MANAGEMENT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a APRIL MANAGEMENT SRL?

În anul 2025, APRIL MANAGEMENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.152.813 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu APRIL MANAGEMENT SRL?

Firmoscop analizează APRIL MANAGEMENT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Marketing & Publicitate în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.