Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › CG GRUP EXPEDITION SRL

CG GRUP EXPEDITION SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Sat Topraisar Com. Topraisar
CUI 37191597 · J13/568/2017
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CG GRUP EXPEDITION SRL
CUI 37191597
Nr. Reg. Comerțului J13/568/2017
Sediu social Str. Şcolii nr. 27, Sat Topraisar Com. Topraisar, jud. CONSTANŢA
Telefon 0774681293

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

CREANGĂ GHEORGHIȚĂ · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 05.08.2026
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CG GRUP EXPEDITION SRL după CUI 37191597 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 33/100
Cifră de afaceri 2025
59.820 lei
-46.0% vs 2024
Profit net 2025
328 lei
-80.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.5%
Față de sectorpeste 30% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 28% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-46%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 19.640 lei20K lei20172018: 42.440 lei42K lei20182019: 1.200 lei1.200 lei20192023: 48.019 lei48K lei20232024: 111.073 lei111K lei20242025: 59.820 lei60K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 59.820 lei 328 lei 1
2024 111.073 lei 1.698 lei 1
2023 48.019 lei -2.291 lei 1
2022 -300 lei
2021 -300 lei
2020 0 lei
2019 1.200 lei -15.156 lei 1
2018 42.440 lei 569 lei 1
2017 19.640 lei 238 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 100 zile−11 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 9 zile−3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,55%−0,98 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1.132,6%+948,98 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,09×−0,45 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 22,56%+13,31 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -1.032,6%−948,98 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 59.820 lei−51.253 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 41,14×+35,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 0,75%−1,1 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

23,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 921 din 3.978 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 10,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 35.313 din 45.273 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 56% dintre cele 74.241 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 7 august 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 10.03.2017 → RADIERE din data 05.08.2026
  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: dizolvare → INREGISTRAT din data 10.03.2017
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 10.03.2017 → dizolvare

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CG GRUP EXPEDITION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CG GRUP EXPEDITION SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CG GRUP EXPEDITION SRL, cu sediul în Sat Topraisar Com. Topraisar, are codul unic de înregistrare (CUI) 37191597, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J13/568/2017. Firma a fost înființată la data de 13 martie 2017 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, CG GRUP EXPEDITION SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 59.820 lei și un rezultat net de 328 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CG GRUP EXPEDITION SRL?

CG GRUP EXPEDITION SRL (CUI 37191597) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă CG GRUP EXPEDITION SRL în sectorul său?

CG GRUP EXPEDITION SRL ocupă locul 35.313 din 45.273 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CG GRUP EXPEDITION SRL față de firmele din același domeniu?

CG GRUP EXPEDITION SRL este mai veche decât 56% dintre cele 74.241 firme active cu CAEN 4941.

Este CG GRUP EXPEDITION SRL o firmă activă?

Nu — CG GRUP EXPEDITION SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este CG GRUP EXPEDITION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare CG GRUP EXPEDITION SRL (CUI 37191597) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în CG GRUP EXPEDITION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CG GRUP EXPEDITION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CG GRUP EXPEDITION SRL plătitoare de TVA?

Nu, CG GRUP EXPEDITION SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CG GRUP EXPEDITION SRL?

În anul 2025, CG GRUP EXPEDITION SRL a raportat o cifră de afaceri de 59.820 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CG GRUP EXPEDITION SRL?

Firmoscop analizează CG GRUP EXPEDITION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Constanța →

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.