Sari la conținut
FirmoscopFirmeSatu Mare › SINUSX SRL

SINUSX SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Mun. Satu Mare
CUI 37238550 · J30/234/2017
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SINUSX SRL
CUI 37238550
Nr. Reg. Comerțului J30/234/2017
Sediu social Str. Horea nr. 13, SPAŢIU COMERCIAL, Mun. Satu Mare
Telefon 0748295511

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.03.2017
CAEN8699 · Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SINUSX SRL după CUI 37238550 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
202.575 lei
+1.0% vs 2023
Profit net 2024
22.710 lei
-48.9% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă11.2%
Față de sectorpeste 45% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 3.517 de firme din CAEN 8690 care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 14,5%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 65% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.070 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 139.955 lei140K lei20182019: 190.090 lei190K lei20192020: 210.620 lei211K lei20202021: 252.280 lei252K lei20212022: 206.510 lei207K lei20222023: 200.750 lei201K lei20232024: 202.575 lei203K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 202.575 lei 22.710 lei 2
2023 200.750 lei 44.424 lei 2
2022 206.510 lei 53.006 lei 2
2021 252.280 lei 126.357 lei 2
2020 210.620 lei 99.377 lei 2
2019 190.090 lei 37.200 lei 2
2018 139.955 lei 30.483 lei 2
2017 -14.068 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2017–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 10 zile−43 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 17 zile−3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,21%−10,92 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 4,95%−20,8 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 20,22×+16,34 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,05×−0,3 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 21,98%−31,27 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 20,89%−18,65 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 95,05%+20,8 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 101.288 lei+913 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,86×+0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 16,61%−13,44 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 602 din 1.320 firme active cu bilanț depus (CAEN 8699)
Vechime relativămai veche decât 75% dintre cele 1.820 firme active din sector
SectorCAEN 8699 · Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a. →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2017000234306 → J30/234/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J30/234/2017 → J2017000234306

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SINUSX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SINUSX SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SINUSX SRL, cu sediul în Mun. Satu Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 37238550, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J30/234/2017. Firma a fost înființată la data de 20 martie 2017 și are ca obiect principal de activitate Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a. (CAEN 8699).

La ultima verificare, SINUSX SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 202.575 lei și un rezultat net de 22.710 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SINUSX SRL?

SINUSX SRL (CUI 37238550) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă SINUSX SRL în sectorul său?

SINUSX SRL ocupă locul 602 din 1.320 firme active cu bilanț depus în CAEN 8699 (Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SINUSX SRL față de firmele din același domeniu?

SINUSX SRL este mai veche decât 75% dintre cele 1.820 firme active cu CAEN 8699.

Este SINUSX SRL o firmă activă?

SINUSX SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este SINUSX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SINUSX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SINUSX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SINUSX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SINUSX SRL plătitoare de TVA?

Nu, SINUSX SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SINUSX SRL?

În anul 2024, SINUSX SRL a raportat o cifră de afaceri de 202.575 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SINUSX SRL?

Firmoscop analizează SINUSX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Sănătate în Satu Mare →

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.