Sari la conținut
FirmoscopFirmeGiurgiu › OAKĂ DESIGN CONSTRUCT SRL

OAKĂ DESIGN CONSTRUCT SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Sat Bolintin-Deal Com. Bolintin-Deal
CUI 37302237 · J2017000212526
Atenție sporită Re-verificat · 23 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalDatorii ANAF · 252K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire OAKĂ DESIGN CONSTRUCT SRL
CUI 37302237
Nr. Reg. Comerțului J2017000212526
Sediu social Str. Pictor Nicolae Grigorescu nr. 63, Sat Bolintin-Deal Com. Bolintin-Deal, jud. GIURGIU, 87015
Telefon 0720786349

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 23 august 2026.

Reprezentanți

STAN IULIAN VASILE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.03.2017
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)251.939 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 23 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 23 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 23 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 251.939 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 23 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 23 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 23 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută OAKĂ DESIGN CONSTRUCT SRL după CUI 37302237 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2023
1.832.230 lei
+29.0% vs 2022
Profit net 2023
54.873 lei
+41.2% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă3.0%
Față de sectorpeste 51% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 28.665 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 2,8%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 58% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 28.176 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Datorii / capital1.6×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Cifra de afaceri în creștere. · Profitabilă 7 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 191.823 lei192K lei20172018: 383.768 lei384K lei20182019: 474.075 lei474K lei20192020: 937.587 lei938K lei20202021: 1.357.509 lei1,4 mil. lei20212022: 1.415.414 lei1,4 mil. lei20222023: 1.832.230 lei1,8 mil. lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 1.832.230 lei 54.873 lei 2
2022 1.415.414 lei 38.853 lei 1
2021 1.357.509 lei 39.162 lei 2
2020 937.587 lei 43.705 lei 2
2019 474.075 lei 4.948 lei 2
2018 383.768 lei 11.701 lei 2
2017 191.823 lei 82.937 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2017–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 102 zile−380 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 12 zile−46 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,99%+0,25 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 61,53%−25,99 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,63×+0,49 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,6×−5,41 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 17,07%+2,49 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,57%+4,75 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 38,47%+25,99 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 916.115 lei−499.299 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,19×+1,53 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,69×+1,92 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 136 zile−337 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,89%−1,44 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.373 din 47.599 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 33% dintre cele 91.101 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru OAKĂ DESIGN CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți OAKĂ DESIGN CONSTRUCT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

OAKĂ DESIGN CONSTRUCT SRL, cu sediul în Sat Bolintin-Deal Com. Bolintin-Deal, are codul unic de înregistrare (CUI) 37302237, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017000212526. Firma a fost înființată la data de 30 martie 2017 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, OAKĂ DESIGN CONSTRUCT SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 252K lei. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 1.832.230 lei și un rezultat net de 54.873 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 23 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are OAKĂ DESIGN CONSTRUCT SRL?

OAKĂ DESIGN CONSTRUCT SRL (CUI 37302237) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 23 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă OAKĂ DESIGN CONSTRUCT SRL în sectorul său?

OAKĂ DESIGN CONSTRUCT SRL ocupă locul 5.373 din 47.599 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este OAKĂ DESIGN CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

OAKĂ DESIGN CONSTRUCT SRL este mai veche decât 33% dintre cele 91.101 firme active cu CAEN 4711.

Este OAKĂ DESIGN CONSTRUCT SRL o firmă activă?

OAKĂ DESIGN CONSTRUCT SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este OAKĂ DESIGN CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, OAKĂ DESIGN CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are OAKĂ DESIGN CONSTRUCT SRL datorii la stat?

La ultima verificare, OAKĂ DESIGN CONSTRUCT SRL figura cu restanțe de 251.939 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în OAKĂ DESIGN CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru OAKĂ DESIGN CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este OAKĂ DESIGN CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Nu, OAKĂ DESIGN CONSTRUCT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a OAKĂ DESIGN CONSTRUCT SRL?

În anul 2023, OAKĂ DESIGN CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.832.230 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu OAKĂ DESIGN CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează OAKĂ DESIGN CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Giurgiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Giurgiu →

Mergi mai departe

Firme din Giurgiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 23 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.