Sari la conținut
FirmoscopFirmeGalați › SURFACE PROTECTION DB S.R.L.

SURFACE PROTECTION DB S.R.L.

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Mun. Galaţi
CUI 37317327 · J2017000481175
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SURFACE PROTECTION DB S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO37317327
Nr. Reg. Comerțului J2017000481175
Sediu social Str. Pescari nr. 13, et. 2, Spațiul R, Mun. Galaţi

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GHEORGHIȚĂ AURA-CRISTINA · administratorROPOTAN MARCELA-MIHAELA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 31.03.2017
CAEN2551 · Acoperirea metalelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SURFACE PROTECTION DB S.R.L. după CUI 37317327 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
7.981.339 lei
-26.0% vs 2024
Profit net 2025
-693.640 lei
-237.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-8.7%
Față de sectorpeste 15% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 219 de firme din Acoperirea metalelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 10,3%.

Mărime față de sector34 angajați · peste 90% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 240 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 604.837 lei605K lei20192020: 1.059.178 lei1,1 mil. lei20202021: 987.522 lei988K lei20212022: 3.649.639 lei3,6 mil. lei20222023: 6.094.295 lei6,1 mil. lei20232024: 10.849.827 lei11 mil. lei20242025: 7.981.339 lei8,0 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 7.981.339 lei -693.640 lei 34
2024 10.849.827 lei -205.810 lei 34
2023 6.094.295 lei 233.107 lei 28
2022 3.649.639 lei 626.344 lei 43
2021 987.522 lei -17.346 lei 20
2020 1.059.178 lei -85.998 lei 20
2019 604.837 lei 78.064 lei 17

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 39 zile−37 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 34 zile−63 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -8,69%−6,79 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 110,84%+32,57 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,9×−0,38 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -89,82%−82,7 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -10,84%−32,57 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 234.745 lei−84.368 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 10,34×+6,59 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -7,98%−6,12 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

25,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 244 din 943 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 18,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 26 din 138 firme active cu bilanț depus (CAEN 2551)
Vechime relativămai veche decât 57% dintre cele 183 firme active din sector
SectorCAEN 2551 · Acoperirea metalelor →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SURFACE PROTECTION DB S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SURFACE PROTECTION DB S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SURFACE PROTECTION DB S.R.L., cu sediul în Mun. Galaţi, are codul unic de înregistrare (CUI) 37317327, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017000481175. Firma a fost înființată la data de 31 martie 2017 și are ca obiect principal de activitate Acoperirea metalelor (CAEN 2551).

La ultima verificare, SURFACE PROTECTION DB S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7.981.339 lei și un rezultat net de -693.640 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SURFACE PROTECTION DB S.R.L.?

SURFACE PROTECTION DB S.R.L. (CUI 37317327) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă SURFACE PROTECTION DB S.R.L. în sectorul său?

SURFACE PROTECTION DB S.R.L. ocupă locul 26 din 138 firme active cu bilanț depus în CAEN 2551 (Acoperirea metalelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SURFACE PROTECTION DB S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SURFACE PROTECTION DB S.R.L. este mai veche decât 57% dintre cele 183 firme active cu CAEN 2551.

Este SURFACE PROTECTION DB S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare SURFACE PROTECTION DB S.R.L. (CUI 37317327) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SURFACE PROTECTION DB S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SURFACE PROTECTION DB S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SURFACE PROTECTION DB S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SURFACE PROTECTION DB S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SURFACE PROTECTION DB S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, SURFACE PROTECTION DB S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SURFACE PROTECTION DB S.R.L.?

În anul 2025, SURFACE PROTECTION DB S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 7.981.339 lei și un număr mediu de 34 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SURFACE PROTECTION DB S.R.L.?

Firmoscop analizează SURFACE PROTECTION DB S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Galaţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Galați

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.