Sari la conținut
FirmoscopFirmeBistrița-Năsăud › CARHAT BUSINESS SRL

CARHAT BUSINESS SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Orş. Beclean
CUI 37400243 · J06/364/2017
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CARHAT BUSINESS SRL
CUI 37400243
Nr. Reg. Comerțului J06/364/2017
Sediu social Str. Belá Bartók nr. 8, Orş. Beclean, jud. BISTRIŢA-NĂSĂUD, 425100
Telefon 0757643067

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareRADIERE din data 19.12.2024
CAEN6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CARHAT BUSINESS SRL după CUI 37400243 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2022
50.500 lei
-95.0% vs 2021
Profit net 2022
-1.192 lei
+99.0% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă-2.4%
Față de sectorpeste 4% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 13.110 de firme din Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 75,2%.

Mărime față de sector0 angajați · peste 6% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 13.907 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-95%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 65.937 lei66K lei20172018: 266.843 lei267K lei20182019: 442.164 lei442K lei20192020: 322.153 lei322K lei20202021: 991.191 lei991K lei20212022: 50.500 lei51K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 50.500 lei -1.192 lei 0
2021 991.191 lei -119.975 lei 7
2020 322.153 lei -31.627 lei 3
2019 442.164 lei 11.807 lei 3
2018 266.843 lei 946 lei 2
2017 65.937 lei -13.246 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2017–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 3.518 zile+3.351 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.005 zile+965 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -2,36%+9,74 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 145,86%−4,26 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,69× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -0,36%+39,24 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -45,86%+4,26 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,15×−3,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,01×−18,81 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 361 zile+343 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -0,16%+9,55 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 9.058 din 11.761 firme active cu bilanț depus (CAEN 6201)
Vechime relativămai veche decât 73% dintre cele 19.704 firme active din sector
SectorCAEN 6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J6/364/2017 → J06/364/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J06/364/2017 → J6/364/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J6/364/2017 → J06/364/2017

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CARHAT BUSINESS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CARHAT BUSINESS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CARHAT BUSINESS SRL, cu sediul în Orş. Beclean, are codul unic de înregistrare (CUI) 37400243, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J06/364/2017. Firma a fost înființată la data de 14 aprilie 2017 și are ca obiect principal de activitate Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6201).

La ultima verificare, CARHAT BUSINESS SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 50.500 lei și un rezultat net de -1.192 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CARHAT BUSINESS SRL?

CARHAT BUSINESS SRL (CUI 37400243) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă CARHAT BUSINESS SRL în sectorul său?

CARHAT BUSINESS SRL ocupă locul 9.058 din 11.761 firme active cu bilanț depus în CAEN 6201 (Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CARHAT BUSINESS SRL față de firmele din același domeniu?

CARHAT BUSINESS SRL este mai veche decât 73% dintre cele 19.704 firme active cu CAEN 6201.

Este CARHAT BUSINESS SRL o firmă activă?

Nu — CARHAT BUSINESS SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este CARHAT BUSINESS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare CARHAT BUSINESS SRL (CUI 37400243) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în CARHAT BUSINESS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CARHAT BUSINESS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CARHAT BUSINESS SRL plătitoare de TVA?

Nu, CARHAT BUSINESS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CARHAT BUSINESS SRL?

În anul 2022, CARHAT BUSINESS SRL a raportat o cifră de afaceri de 50.500 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CARHAT BUSINESS SRL?

Firmoscop analizează CARHAT BUSINESS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bistriţa-Năsăud

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Bistrița-Năsăud →

Mergi mai departe

Firme din Bistrița-Năsăud

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.