Sari la conținut
FirmoscopFirmeCălărași › CATMETVAL CONF SRL

CATMETVAL CONF SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Sat Ceacu Com. Cuza Vodă
CUI 37406521 · J51/220/2017
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CATMETVAL CONF SRL
CUI 37406521
Nr. Reg. Comerțului J51/220/2017
Sediu social Str. Hanul lui Ceacu, Sat Ceacu Com. Cuza Vodă, jud. CĂLĂRAŞI, 917047
Telefon 0728905349

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

BALEA VASILE VALENTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.04.2017
CAEN2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CATMETVAL CONF SRL după CUI 37406521 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
1.500 lei
-93.0% vs 2024
Profit net 2025
-13.063 lei
-205.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-870.9%
Mărime față de sector0 angajați · peste 3% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 3.172 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-93%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 31.430 lei31K lei20172018: 28.680 lei29K lei20182019: 119.027 lei119K lei20192020: 153.540 lei154K lei20202021: 75.273 lei75K lei20212022: 57.300 lei57K lei20222023: 4.250 lei4.250 lei20232024: 20.500 lei21K lei20242025: 1.500 lei1.500 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.500 lei -13.063 lei 0
2024 20.500 lei 12.378 lei 0
2023 4.250 lei -2.387 lei 0
2022 57.300 lei -18.711 lei 2
2021 75.273 lei -68.836 lei 3
2020 153.540 lei -67.884 lei 6
2019 119.027 lei 5.875 lei 3
2018 28.680 lei -29.171 lei 3
2017 31.430 lei 6.195 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 52.357 zile+48.746 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 12.049 zile+11.153 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -870,87%−931,25 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 254,08%+36,58 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,39×−0,07 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -15,43%−28,71 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -207,18%−33,02 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,02×−0,2 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,15×−1,84 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2.508 zile+2.324 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -58,22%−166,83 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.174 din 4.484 firme active cu bilanț depus (CAEN 2511)
Vechime relativămai veche decât 60% dintre cele 8.118 firme active din sector
SectorCAEN 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CATMETVAL CONF SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CATMETVAL CONF SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CATMETVAL CONF SRL, cu sediul în Sat Ceacu Com. Cuza Vodă, are codul unic de înregistrare (CUI) 37406521, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J51/220/2017. Firma a fost înființată la data de 18 aprilie 2017 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN 2511).

La ultima verificare, CATMETVAL CONF SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.500 lei și un rezultat net de -13.063 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CATMETVAL CONF SRL?

CATMETVAL CONF SRL (CUI 37406521) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă CATMETVAL CONF SRL în sectorul său?

CATMETVAL CONF SRL ocupă locul 4.174 din 4.484 firme active cu bilanț depus în CAEN 2511 (Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CATMETVAL CONF SRL față de firmele din același domeniu?

CATMETVAL CONF SRL este mai veche decât 60% dintre cele 8.118 firme active cu CAEN 2511.

Este CATMETVAL CONF SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CATMETVAL CONF SRL (CUI 37406521) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CATMETVAL CONF SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CATMETVAL CONF SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CATMETVAL CONF SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CATMETVAL CONF SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CATMETVAL CONF SRL plătitoare de TVA?

Nu, CATMETVAL CONF SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CATMETVAL CONF SRL?

În anul 2025, CATMETVAL CONF SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.500 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CATMETVAL CONF SRL?

Firmoscop analizează CATMETVAL CONF SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Călăraşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Călărași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.