Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › EFCONIC GROUP S.R.L.

EFCONIC GROUP S.R.L.

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Orş. Măgurele
CUI 37478358 · J23/1921/2017
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalDatorii ANAF · 205K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EFCONIC GROUP S.R.L.
CUI 37478358
Nr. Reg. Comerțului J23/1921/2017
Sediu social Str. Călugăreni nr. 45, Orş. Măgurele, jud. ILFOV, 77025

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 28.04.2017
CAEN7311 · Activități ale agențiilor de publicitate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)205.342 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 30 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 205.342 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EFCONIC GROUP S.R.L. după CUI 37478358 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 63/100
Cifră de afaceri 2025
109.756 lei
-86.0% vs 2024
Profit net 2025
-44.973 lei
+46.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-41.0%
Față de sectorpeste 3% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 9.599 de firme din Activități ale agențiilor de publicitate care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 26,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 41% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 9.297 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-86%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 35.088 lei35K lei20172018: 192.629 lei193K lei20182019: 213.040 lei213K lei20192021: 421.234 lei421K lei20212023: 1.132.023 lei1,1 mil. lei20232024: 772.423 lei772K lei20242025: 109.756 lei110K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 109.756 lei -44.973 lei 1
2024 772.423 lei -84.439 lei 5
2023 1.132.023 lei 353.282 lei 4
2021 421.234 lei 180.849 lei 2
2019 213.040 lei 8.175 lei 3
2018 192.629 lei 127.363 lei 3
2017 35.088 lei 15.310 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.782 zile+1.552 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.465 zile+1.266 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -40,98%−30,05 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 41,04%+3,68 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,44×−0,24 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,7×+0,1 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -5,84%+4,52 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -3,45%+3,04 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 58,96%−3,68 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 109.756 lei−44.729 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,08×−0,51 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 56,43× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 6 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -28,34%−18,73 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 8.965 din 15.359 firme active cu bilanț depus (CAEN 7311)
Vechime relativămai veche decât 66% dintre cele 25.813 firme active din sector
SectorCAEN 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)10
Valoare totală (2024–2025)34.351 lei

Cumpărători: Compania Nationala Aeroporturi Bucuresti SA, SPITALUL DE PSIHIATRIE VOILA, MINISTERUL APARARII NATIONALE - UNITATEA MILITARA 02648

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: sediu expirat → INREGISTRAT din data 28.04.2017
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2017001921232 → J23/1921/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 28.04.2017 → sediu expirat
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/1921/2017 → J2017001921232

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EFCONIC GROUP S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EFCONIC GROUP S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EFCONIC GROUP S.R.L., cu sediul în Orş. Măgurele, are codul unic de înregistrare (CUI) 37478358, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/1921/2017. Firma a fost înființată la data de 28 aprilie 2017 și are ca obiect principal de activitate Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN 7311).

La ultima verificare, EFCONIC GROUP S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 205K lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 109.756 lei și un rezultat net de -44.973 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EFCONIC GROUP S.R.L.?

EFCONIC GROUP S.R.L. (CUI 37478358) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă EFCONIC GROUP S.R.L. în sectorul său?

EFCONIC GROUP S.R.L. ocupă locul 8.965 din 15.359 firme active cu bilanț depus în CAEN 7311 (Activități ale agențiilor de publicitate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EFCONIC GROUP S.R.L. față de firmele din același domeniu?

EFCONIC GROUP S.R.L. este mai veche decât 66% dintre cele 25.813 firme active cu CAEN 7311.

Este EFCONIC GROUP S.R.L. o firmă activă?

EFCONIC GROUP S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este EFCONIC GROUP S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EFCONIC GROUP S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are EFCONIC GROUP S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, EFCONIC GROUP S.R.L. figura cu restanțe de 205.342 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în EFCONIC GROUP S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EFCONIC GROUP S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EFCONIC GROUP S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, EFCONIC GROUP S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EFCONIC GROUP S.R.L.?

În anul 2025, EFCONIC GROUP S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 109.756 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EFCONIC GROUP S.R.L.?

Firmoscop analizează EFCONIC GROUP S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Marketing & Publicitate în Ilfov →

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.