Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Buzău › APEX GROUP INDUSTRY S.R.L.

APEX GROUP INDUSTRY S.R.L.

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Orş. Pogoanele
CUI 37497015 · J2020000840101
Atenție sporită Verificat la ANAF · 29 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire APEX GROUP INDUSTRY S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO37497015
Nr. Reg. Comerțului J2020000840101
Sediu social I. L. CARAGIALE nr. 70, Loc. Pogoanele, Oraş Pogoanele, jud. Buzău, 125200
Telefon 0735512442

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026.

Reprezentanți

CONDRUZ ROBERT-FLORIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută APEX GROUP INDUSTRY S.R.L. după CUI 37497015 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
437.512 lei
-81,0% vs 2024
Profit net 2025
-153.370 lei
-153,8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-35.1%
Față de sectorpeste 7% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.523 de firme din Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 26% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.715 firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-81%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 1.045.956 lei1,0 mil. lei20182019: 2.893.807 lei2,9 mil. lei20192020: 3.502.653 lei3,5 mil. lei20202021: 2.969.282 lei3,0 mil. lei20212022: 2.347.822 lei2,3 mil. lei20222023: 3.486.735 lei3,5 mil. lei20232024: 2.286.619 lei2,3 mil. lei20242025: 437.512 lei438K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 437.512 lei -153.370 lei 1
2024 2.286.619 lei 285.251 lei 1
2023 3.486.735 lei 1.140.544 lei 1
2022 2.347.822 lei -155.227 lei 9
2021 2.969.282 lei -1.546.872 lei 29
2020 3.502.653 lei 84.649 lei 18
2019 2.893.807 lei 246.564 lei 9
2018 1.045.956 lei 151.759 lei 2
2017 — -21.037 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.078 de zile+840 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 650 de zile+476 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -35,06%−47,53 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 141,77%+23,73 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,71×−0,14 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -16,82%−39,44 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -41,77%−23,73 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 437.512 lei−1.849.107 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,48×−1,33 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 107,13× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -22,39%−39,72 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.233 din 3.706 firme active cu bilanț depus (CAEN 4399)
Vechime relativămai veche decât 49% dintre cele 8.387 de firme active din sector
SectorCAEN 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2025)250.000 lei

Cumpărători: ORASUL BRAGADIRU (PRIMARIA ORASULUI BRAGADIRU ILFOV)

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 11 septembrie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 06.10.2020 → radiată
  • 11 septembrie 2026Schimbare sediu: Loc. Pogoanele, Oraş Pogoanele → Bucureşti Sectorul 1
  • 11 septembrie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2020000840101 → J40/6260/2017
  • 29 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Orş. Pogoanele
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 06.10.2020
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/6260/2017 → J2020000840101
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 06.10.2020 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Buzău → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Pogoanele, Oraş Pogoanele → Bucureşti Sectorul 1
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2020000840101 → J40/6260/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Buzău
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Loc. Pogoanele, Oraş Pogoanele
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 06.10.2020
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/6260/2017 → J2020000840101

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru APEX GROUP INDUSTRY S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți APEX GROUP INDUSTRY S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

APEX GROUP INDUSTRY S.R.L., cu sediul în Orş. Pogoanele, are codul unic de înregistrare (CUI) 37497015, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2020000840101. Firma a fost înființată la data de 3 mai 2017 și are ca obiect principal de activitate Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN 4399).

La ultima verificare, APEX GROUP INDUSTRY S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 437.512 lei și un rezultat net de -153.370 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are APEX GROUP INDUSTRY S.R.L.?

APEX GROUP INDUSTRY S.R.L. (CUI 37497015) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 octombrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă APEX GROUP INDUSTRY S.R.L. în sectorul său?

APEX GROUP INDUSTRY S.R.L. ocupă locul 1.233 din 3.706 firme active cu bilanț depus în CAEN 4399 (Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este APEX GROUP INDUSTRY S.R.L. față de firmele din același domeniu?

APEX GROUP INDUSTRY S.R.L. este mai veche decât 49% dintre cele 8.387 de firme active cu CAEN 4399.

Este APEX GROUP INDUSTRY S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare APEX GROUP INDUSTRY S.R.L. (CUI 37497015) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este APEX GROUP INDUSTRY S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, APEX GROUP INDUSTRY S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în APEX GROUP INDUSTRY S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru APEX GROUP INDUSTRY S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este APEX GROUP INDUSTRY S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, APEX GROUP INDUSTRY S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a APEX GROUP INDUSTRY S.R.L.?

În anul 2025, APEX GROUP INDUSTRY S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 437.512 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu APEX GROUP INDUSTRY S.R.L.?

Firmoscop analizează APEX GROUP INDUSTRY S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4399 din Buzău, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.