Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › LUDA MOTORS SRL

LUDA MOTORS SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Sat Dobroeşti Com. Dobroeşti
CUI 37565993 · J23/2212/2017
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LUDA MOTORS SRL
CUI 37565993
Nr. Reg. Comerțului J23/2212/2017
Sediu social Str. Vasile Alecsandri nr. 1, et. PARTER, Sat Dobroeşti Com. Dobroeşti, jud. ILFOV, 77085

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

CHIŢOI MARIANA · administrator

Identitate

StareRADIERE din data 20.05.2021
CAEN4511 · Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LUDA MOTORS SRL după CUI 37565993 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 34/100
Cifră de afaceri 2019
568.024 lei
+56.0% vs 2018
Profit net 2019
-80.451 lei
-42.6% vs 2018

Bonitate financiară

Marjă netă-14.2%
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2019 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 186.186 lei186K lei20172018: 363.077 lei363K lei20182019: 568.024 lei568K lei2019
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2019 568.024 lei -80.451 lei 1
2018 363.077 lei -56.433 lei 1
2017 186.186 lei -7.497 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2017–2019). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2019, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 313 zile−61 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 40 zile−42 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -14,16%+1,38 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 142,13%+21,46 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,7×−0,13 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -23,51%−5,21 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -42,13%−21,46 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 568.024 lei+204.947 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,66×+0,48 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 14,79×+13 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 25 zile−179 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -11,06%+0,08 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2019 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2019. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 716 din 2.646 firme active cu bilanț depus (CAEN 4511)
Vechime relativămai veche decât 58% dintre cele 5.284 firme active din sector
SectorCAEN 4511 · Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LUDA MOTORS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LUDA MOTORS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LUDA MOTORS SRL, cu sediul în Sat Dobroeşti Com. Dobroeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 37565993, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/2212/2017. Firma a fost înființată la data de 12 mai 2017 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) (CAEN 4511).

La ultima verificare, LUDA MOTORS SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2019 a raportat o cifră de afaceri de 568.024 lei și un rezultat net de -80.451 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LUDA MOTORS SRL?

LUDA MOTORS SRL (CUI 37565993) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă LUDA MOTORS SRL în sectorul său?

LUDA MOTORS SRL ocupă locul 716 din 2.646 firme active cu bilanț depus în CAEN 4511 (Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LUDA MOTORS SRL față de firmele din același domeniu?

LUDA MOTORS SRL este mai veche decât 58% dintre cele 5.284 firme active cu CAEN 4511.

Este LUDA MOTORS SRL o firmă activă?

Nu — LUDA MOTORS SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este LUDA MOTORS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare LUDA MOTORS SRL (CUI 37565993) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în LUDA MOTORS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LUDA MOTORS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LUDA MOTORS SRL plătitoare de TVA?

Nu, LUDA MOTORS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LUDA MOTORS SRL?

În anul 2019, LUDA MOTORS SRL a raportat o cifră de afaceri de 568.024 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LUDA MOTORS SRL?

Firmoscop analizează LUDA MOTORS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Auto & Service în Ilfov →

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.