Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › A & R STASGARD SRL

A & R STASGARD SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Sat Gătaia Orş. Gătaia
CUI 37585613 · J35/1835/2017
Atenție sporită Re-verificat · 2 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire A & R STASGARD SRL
CUI 37585613
Nr. Reg. Comerțului J35/1835/2017
Sediu social Str. Bucegi nr. 33, Sat Gătaia Orş. Gătaia, jud. TIMIŞ, 307185
Telefon 0724133968

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 2 septembrie 2026.

Reprezentanți

KALMAN CIPRIAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.05.2017
CAEN2361 · Fabricarea produselor din beton pentru construcții
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 2 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 2 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 2 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 2 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 2 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 2 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută A & R STASGARD SRL după CUI 37585613 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2019
35.975 lei
-52.0% vs 2018
Profit net 2019
2.376 lei
-95.9% vs 2018

Bonitate financiară

Marjă netă6.6%
Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-52%). · Profitabilă 3 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2019 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 8.620 lei8.620 lei20172018: 74.582 lei75K lei20182019: 35.975 lei36K lei2019
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2019 35.975 lei 2.376 lei
2018 74.582 lei 57.736 lei
2017 8.620 lei 4.037 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2017–2019). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2019, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 128 zile+32 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 41 zile+40 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,6%−70,81 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 23,86%−0,23 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,19× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,31× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 5,89%−87,27 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,48%−66,24 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 76,14%+0,23 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,68×−0,23 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 10,63%−399,89 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2019 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2019. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 679 din 970 firme active cu bilanț depus (CAEN 2361)
Vechime relativămai veche decât 62% dintre cele 2.355 firme active din sector
SectorCAEN 2361 · Fabricarea produselor din beton pentru construcții →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru A & R STASGARD SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți A & R STASGARD SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

A & R STASGARD SRL, cu sediul în Sat Gătaia Orş. Gătaia, are codul unic de înregistrare (CUI) 37585613, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/1835/2017. Firma a fost înființată la data de 16 mai 2017 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea produselor din beton pentru construcții (CAEN 2361).

La ultima verificare, A & R STASGARD SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2019 a raportat o cifră de afaceri de 35.975 lei și un rezultat net de 2.376 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 2 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are A & R STASGARD SRL?

A & R STASGARD SRL (CUI 37585613) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 2 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă A & R STASGARD SRL în sectorul său?

A & R STASGARD SRL ocupă locul 679 din 970 firme active cu bilanț depus în CAEN 2361 (Fabricarea produselor din beton pentru construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este A & R STASGARD SRL față de firmele din același domeniu?

A & R STASGARD SRL este mai veche decât 62% dintre cele 2.355 firme active cu CAEN 2361.

Este A & R STASGARD SRL o firmă activă?

A & R STASGARD SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este A & R STASGARD SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, A & R STASGARD SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în A & R STASGARD SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru A & R STASGARD SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este A & R STASGARD SRL plătitoare de TVA?

Nu, A & R STASGARD SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a A & R STASGARD SRL?

În anul 2019, A & R STASGARD SRL a raportat o cifră de afaceri de 35.975 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu A & R STASGARD SRL?

Firmoscop analizează A & R STASGARD SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 2 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.