Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › GENG ATELIER SRL

GENG ATELIER SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Sat Berceni Com. Berceni
CUI 37648932 · J23/2510/2017
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalDatorii ANAF · 798K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GENG ATELIER SRL
CUI 37648932
Nr. Reg. Comerțului J23/2510/2017
Sediu social Str. Occidentului nr. 7A, Parter, Sat Berceni Com. Berceni, jud. ILFOV, 77020

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

ȚURCANU ECATERINA-ELENA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.05.2017
CAEN1413 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)798.014 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 31 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 798.014 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GENG ATELIER SRL după CUI 37648932 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2019
266.140 lei
+27.0% vs 2018
Profit net 2019
1.559 lei
-99.1% vs 2018

Bonitate financiară

Marjă netă0.6%
Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2019 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 210.040 lei210K lei20182019: 266.140 lei266K lei2019
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2019 266.140 lei 1.559 lei 8
2018 210.040 lei 164.931 lei 1
2017 -3.393 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2017–2019). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2019, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 178 zile+90 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 385 zile+22 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,59%−77,93 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 29,3%+16,25 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,41×−4,25 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,79×+0,48 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 0,95%−101,02 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,35%−42,16 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 37,05%−4,64 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 33.268 lei−176.772 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,6×+0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 24,39×−86,16 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 15 zile+12 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,43%−330,15 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2019 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2019. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 505 din 2.222 firme active cu bilanț depus (CAEN 1413)
Vechime relativămai veche decât 44% dintre cele 5.253 firme active din sector
SectorCAEN 1413 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume11
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GENG ATELIER SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GENG ATELIER SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GENG ATELIER SRL, cu sediul în Sat Berceni Com. Berceni, are codul unic de înregistrare (CUI) 37648932, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/2510/2017. Firma a fost înființată la data de 25 mai 2017 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) (CAEN 1413).

La ultima verificare, GENG ATELIER SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 798K lei. În anul 2019 a raportat o cifră de afaceri de 266.140 lei și un rezultat net de 1.559 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GENG ATELIER SRL?

GENG ATELIER SRL (CUI 37648932) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă GENG ATELIER SRL în sectorul său?

GENG ATELIER SRL ocupă locul 505 din 2.222 firme active cu bilanț depus în CAEN 1413 (Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GENG ATELIER SRL față de firmele din același domeniu?

GENG ATELIER SRL este mai veche decât 44% dintre cele 5.253 firme active cu CAEN 1413.

Este GENG ATELIER SRL o firmă activă?

GENG ATELIER SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este GENG ATELIER SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GENG ATELIER SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are GENG ATELIER SRL datorii la stat?

La ultima verificare, GENG ATELIER SRL figura cu restanțe de 798.014 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în GENG ATELIER SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GENG ATELIER SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GENG ATELIER SRL plătitoare de TVA?

Nu, GENG ATELIER SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GENG ATELIER SRL?

În anul 2019, GENG ATELIER SRL a raportat o cifră de afaceri de 266.140 lei și un număr mediu de 8 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GENG ATELIER SRL?

Firmoscop analizează GENG ATELIER SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Textile & Confecții în Ilfov →

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.