Sari la conținut
FirmoscopFirmeDâmbovița › VALMIR DECOWOOD SRL

VALMIR DECOWOOD SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Sat Viforâta Com. Aninoasa
CUI 37651148 · J15/714/2017
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VALMIR DECOWOOD SRL
Cod fiscal (CIF) RO37651148
Nr. Reg. Comerțului J15/714/2017
Sediu social Str. Solarino nr. 101 D, Sat Viforâta Com. Aninoasa, jud. DÂMBOVIŢA, 137007

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

VARLAN ANGELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.05.2017
CAEN3109 · Fabricarea de mobilă n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VALMIR DECOWOOD SRL după CUI 37651148 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2025
1.746 lei
ultimul bilanț
Profit net 2025
-6.565 lei
-7276.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-376.0%
Mărime față de sector0 angajați · peste 3% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.439 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 83.508 lei84K lei20182019: 178.426 lei178K lei20192020: 125.628 lei126K lei20202021: 213.725 lei214K lei20212022: 340.244 lei340K lei20222023: 9.550 lei9.550 lei20232024: 0 lei0 lei20242025: 1.746 lei1.746 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.746 lei -6.565 lei 0
2024 0 lei -89 lei 0
2023 9.550 lei -15.003 lei 1
2022 340.244 lei 348.492 lei 3
2021 213.725 lei -109.360 lei 4
2020 125.628 lei -100.224 lei 3
2019 178.426 lei -120.710 lei 4
2018 83.508 lei -63.170 lei 3
2017 -14.687 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 23.244 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.293 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -376% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 369,72%+69,27 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,27×−0,06 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -21,83%−21,59 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -269,72%−69,27 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,06× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 17,29× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 21 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -78,99%−77,88 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.240 din 2.518 firme active cu bilanț depus (CAEN 3109)
Vechime relativămai veche decât 55% dintre cele 5.148 firme active din sector
SectorCAEN 3109 · Fabricarea de mobilă n.c.a. →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VALMIR DECOWOOD SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VALMIR DECOWOOD SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VALMIR DECOWOOD SRL, cu sediul în Sat Viforâta Com. Aninoasa, are codul unic de înregistrare (CUI) 37651148, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J15/714/2017. Firma a fost înființată la data de 25 mai 2017 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de mobilă n.c.a. (CAEN 3109).

La ultima verificare, VALMIR DECOWOOD SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.746 lei și un rezultat net de -6.565 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VALMIR DECOWOOD SRL?

VALMIR DECOWOOD SRL (CUI 37651148) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă VALMIR DECOWOOD SRL în sectorul său?

VALMIR DECOWOOD SRL ocupă locul 2.240 din 2.518 firme active cu bilanț depus în CAEN 3109 (Fabricarea de mobilă n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VALMIR DECOWOOD SRL față de firmele din același domeniu?

VALMIR DECOWOOD SRL este mai veche decât 55% dintre cele 5.148 firme active cu CAEN 3109.

Este VALMIR DECOWOOD SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VALMIR DECOWOOD SRL (CUI 37651148) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VALMIR DECOWOOD SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VALMIR DECOWOOD SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VALMIR DECOWOOD SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VALMIR DECOWOOD SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VALMIR DECOWOOD SRL plătitoare de TVA?

Da, VALMIR DECOWOOD SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VALMIR DECOWOOD SRL?

În anul 2025, VALMIR DECOWOOD SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.746 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VALMIR DECOWOOD SRL?

Firmoscop analizează VALMIR DECOWOOD SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dâmboviţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Mobilă în Dâmbovița →

Mergi mai departe

Firme din Dâmbovița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.