Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › CNC CAD CAM SRL

CNC CAD CAM SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Sat Tomeşti Com. Tomeşti
CUI 37803548 · J22/1902/2017
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CNC CAD CAM SRL
CUI 37803548
Nr. Reg. Comerțului J22/1902/2017
Sediu Sat Tomeşti Com. Tomeşti, Iaşi

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

JĂNICĂ GABRIELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 16.02.2023
CAEN2562 · Operațiuni de mecanică generală
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CNC CAD CAM SRL după CUI 37803548 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 18/100
Cifră de afaceri 2022
92.174 lei
-36.0% vs 2021
Profit net 2022
-51.931 lei
-247.9% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă-56.3%
Față de sectorpeste 1% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.237 de firme din Operațiuni de mecanică generală care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 17,8%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 55% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.379 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-36%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 56.768 lei57K lei20182019: 122.031 lei122K lei20192020: 145.315 lei145K lei20202021: 143.324 lei143K lei20212022: 92.174 lei92K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 92.174 lei -51.931 lei 3
2021 143.324 lei 35.124 lei 2
2020 145.315 lei 41.348 lei 2
2019 122.031 lei -27.853 lei 3
2018 56.768 lei -17.955 lei 3
2017 -6.980 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2017–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 146 zile+117 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 30 zile+25 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -56,34%−80,85 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 414,29%+401,05 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,24×−7,31 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -581,93%−622,96 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -314,29%−342,19 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 30.725 lei−40.937 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 10,33×+8,66 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -24,42%−53,17 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 658 din 1.036 firme active cu bilanț depus (CAEN 2562)
Vechime relativămai veche decât 47% dintre cele 2.539 firme active din sector
SectorCAEN 2562 · Operațiuni de mecanică generală →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CNC CAD CAM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CNC CAD CAM SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CNC CAD CAM SRL, cu sediul în Sat Tomeşti Com. Tomeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 37803548, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/1902/2017. Firma a fost înființată la data de 21 iunie 2017 și are ca obiect principal de activitate Operațiuni de mecanică generală (CAEN 2562).

La ultima verificare, CNC CAD CAM SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 92.174 lei și un rezultat net de -51.931 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CNC CAD CAM SRL?

CNC CAD CAM SRL (CUI 37803548) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă CNC CAD CAM SRL în sectorul său?

CNC CAD CAM SRL ocupă locul 658 din 1.036 firme active cu bilanț depus în CAEN 2562 (Operațiuni de mecanică generală), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CNC CAD CAM SRL față de firmele din același domeniu?

CNC CAD CAM SRL este mai veche decât 47% dintre cele 2.539 firme active cu CAEN 2562.

Este CNC CAD CAM SRL o firmă activă?

Nu — CNC CAD CAM SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este CNC CAD CAM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare CNC CAD CAM SRL (CUI 37803548) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în CNC CAD CAM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CNC CAD CAM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CNC CAD CAM SRL plătitoare de TVA?

Nu, CNC CAD CAM SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CNC CAD CAM SRL?

În anul 2022, CNC CAD CAM SRL a raportat o cifră de afaceri de 92.174 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CNC CAD CAM SRL?

Firmoscop analizează CNC CAD CAM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.