Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › SAINT REX S.R.L.

SAINT REX S.R.L.

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Sat Floreşti Com. Floreşti
CUI 37853813 · J12/4233/2017
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
InsolvențăDatorii ANAF · 376K leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SAINT REX S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO37853813
Nr. Reg. Comerțului J12/4233/2017
Sediu social Str. Tineretului nr. 3, bl. H2, ap. 1, Sat Floreşti Com. Floreşti, jud. CLUJ, 407280
Telefon 0744324188

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

CII JALBA CONSTANTINA MARIA · administrator judiciar provizoriuCIOCAN REMUS · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Stareinsolvență
CAEN7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)375.593 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Insolvență 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 375.593 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 30 decembrie 2025 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Încheiere de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · Tribunalul Sibiu · dosar 657/1285/2025 30 decembrie 2025
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SAINT REX S.R.L. după CUI 37853813 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
50.893 lei
-87.0% vs 2024
Profit net 2025
-428.558 lei
-5071.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-842.1%
Față de sectorpeste 0% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 12.022 de firme din Activități de consultanță în afaceri și management care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 33,5%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 93% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 11.249 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-87%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 299.702 lei300K lei20192020: 338.966 lei339K lei20202021: 18.027 lei18K lei20212022: -1.872 lei-1.872 lei20222023: 273.305 lei273K lei20232024: 395.480 lei395K lei20242025: 50.893 lei51K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 50.893 lei -428.558 lei 5
2024 395.480 lei 8.621 lei 6
2023 273.305 lei 83.348 lei 1
2022 -1.872 lei -104.256 lei 2
2021 18.027 lei -28.915 lei 1
2020 338.966 lei 309.477 lei 1
2019 299.702 lei 146.304 lei 0
2018 -405 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 5.257 zile+4.893 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.971 zile+1.635 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -842,08%−844,26 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 266,54%+158,47 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,38×−0,55 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -155,83%−158,19 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -166,54%−158,47 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 10.179 lei−55.734 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,19×−0,89 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -89,39%−91,04 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.474 din 12.244 firme active cu bilanț depus (CAEN 7022)
Vechime relativămai veche decât 40% dintre cele 31.441 firme active din sector
SectorCAEN 7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume10
Dintre care în procedură de insolvență6

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 28.06.2017 → insolvență

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SAINT REX S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SAINT REX S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SAINT REX S.R.L., cu sediul în Sat Floreşti Com. Floreşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 37853813, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/4233/2017. Firma a fost înființată la data de 28 iunie 2017 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN 7022).

La ultima verificare, SAINT REX S.R.L. figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 376K lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 50.893 lei și un rezultat net de -428.558 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SAINT REX S.R.L.?

SAINT REX S.R.L. (CUI 37853813) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Ce loc ocupă SAINT REX S.R.L. în sectorul său?

SAINT REX S.R.L. ocupă locul 6.474 din 12.244 firme active cu bilanț depus în CAEN 7022 (Activități de consultanță pentru afaceri și management), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SAINT REX S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SAINT REX S.R.L. este mai veche decât 40% dintre cele 31.441 firme active cu CAEN 7022.

Este SAINT REX S.R.L. o firmă activă?

Nu — SAINT REX S.R.L. figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este SAINT REX S.R.L. în insolvență?

La ultima verificare, SAINT REX S.R.L. (CUI 37853813) figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are SAINT REX S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, SAINT REX S.R.L. figura cu restanțe de 375.593 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în SAINT REX S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SAINT REX S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SAINT REX S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, SAINT REX S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SAINT REX S.R.L.?

În anul 2025, SAINT REX S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 50.893 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SAINT REX S.R.L.?

Firmoscop analizează SAINT REX S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Consultanță în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.