Sari la conținut
FirmoscopFirmeDolj › ISPAS VALMAR PREST SRL

ISPAS VALMAR PREST SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Sat Boureni Com. Afumaţi
CUI 37913737 · J16/1976/2017
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ISPAS VALMAR PREST SRL
CUI 37913737
Nr. Reg. Comerțului J16/1976/2017
Sediu social Cal. Băileştiului nr. 27, Sat Boureni Com. Afumaţi, jud. DOLJ, 207006
Telefon 0765683543

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ISPAS CRISTIAN-ȘTEFAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.07.2017
CAEN0161 · Activități auxiliare pentru producția vegetală
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ISPAS VALMAR PREST SRL după CUI 37913737 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2022
99.617 lei
+55.0% vs 2019
Profit net 2022
95.528 lei
+57.1% vs 2019

Bonitate financiară

Marjă netă95.9%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere. · Profitabilă 4 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 52.500 lei53K lei20172018: 57.565 lei58K lei20182019: 64.361 lei64K lei20192022: 99.617 lei100K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 99.617 lei 95.528 lei
2019 64.361 lei 60.792 lei 0
2018 57.565 lei 53.923 lei
2017 52.500 lei 49.668 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2017–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 11 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 4.474 zile+3.530 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 95,9%+1,45 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0,22%−0,91 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 456,28×+367,5 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,01× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 28%−8,94 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 7,27%−29,25 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 25,97%−72,9 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,08×−0,31 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 6.335,21%+2.505,97 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 786 din 1.333 firme active cu bilanț depus (CAEN 0161)
Vechime relativămai veche decât 24% dintre cele 3.809 firme active din sector
SectorCAEN 0161 · Activități auxiliare pentru producția vegetală →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ISPAS VALMAR PREST SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ISPAS VALMAR PREST SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ISPAS VALMAR PREST SRL, cu sediul în Sat Boureni Com. Afumaţi, are codul unic de înregistrare (CUI) 37913737, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J16/1976/2017. Firma a fost înființată la data de 7 iulie 2017 și are ca obiect principal de activitate Activități auxiliare pentru producția vegetală (CAEN 0161).

La ultima verificare, ISPAS VALMAR PREST SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 99.617 lei și un rezultat net de 95.528 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ISPAS VALMAR PREST SRL?

ISPAS VALMAR PREST SRL (CUI 37913737) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă ISPAS VALMAR PREST SRL în sectorul său?

ISPAS VALMAR PREST SRL ocupă locul 786 din 1.333 firme active cu bilanț depus în CAEN 0161 (Activități auxiliare pentru producția vegetală), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ISPAS VALMAR PREST SRL față de firmele din același domeniu?

ISPAS VALMAR PREST SRL este mai veche decât 24% dintre cele 3.809 firme active cu CAEN 0161.

Este ISPAS VALMAR PREST SRL o firmă activă?

ISPAS VALMAR PREST SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este ISPAS VALMAR PREST SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ISPAS VALMAR PREST SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ISPAS VALMAR PREST SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ISPAS VALMAR PREST SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ISPAS VALMAR PREST SRL plătitoare de TVA?

Nu, ISPAS VALMAR PREST SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ISPAS VALMAR PREST SRL?

În anul 2022, ISPAS VALMAR PREST SRL a raportat o cifră de afaceri de 99.617 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ISPAS VALMAR PREST SRL?

Firmoscop analizează ISPAS VALMAR PREST SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dolj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Dolj →

Mergi mai departe

Firme din Dolj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.