Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › NEXT TRADEMARK SRL

NEXT TRADEMARK SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Sat Ciolpani Com. Ciolpani
CUI 37963743 · J23/3741/2017
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NEXT TRADEMARK SRL
CUI 37963743
Nr. Reg. Comerțului J23/3741/2017
Sediu social Str. Şcolii nr. 149C, Sat Ciolpani Com. Ciolpani, jud. ILFOV, 77050

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

APOSTU NEDELCU-CIPRIAN · administratorIANCU MIRCEA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.07.2017
CAEN4652 · Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NEXT TRADEMARK SRL după CUI 37963743 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
54.920 lei
-30.0% vs 2024
Profit net 2025
-70.301 lei
+6.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-128.0%
Față de sectorpeste 0% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.385 de firme din Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 7,7%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 31% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.294 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-30%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 740.107 lei740K lei20172018: 2.884.372 lei2,9 mil. lei20182019: 3.508.292 lei3,5 mil. lei20192020: 2.033.078 lei2,0 mil. lei20202021: 337.815 lei338K lei20212022: 933.762 lei934K lei20222023: 1.130.154 lei1,1 mil. lei20232024: 78.866 lei79K lei20242025: 54.920 lei55K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 54.920 lei -70.301 lei 1
2024 78.866 lei -74.761 lei 1
2023 1.130.154 lei 76.031 lei 7
2022 933.762 lei 88.738 lei 6
2021 337.815 lei -19.145 lei 3
2020 2.033.078 lei 196.666 lei 12
2019 3.508.292 lei 448.762 lei 22
2018 2.884.372 lei 404.668 lei 14
2017 740.107 lei 138.510 lei 11

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.128 zile+436 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 92 zile+32 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -128,01%−33,22 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 168,88%+68,56 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,59×−0,41 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -69,98%−19,81 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -68,48%−69,49 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 54.920 lei−23.946 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,55× cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile−77 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -56,12%−11,08 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 250 din 379 firme active cu bilanț depus (CAEN 4652)
Vechime relativămai veche decât 34% dintre cele 762 firme active din sector
SectorCAEN 4652 · Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume15
Dintre care radiate (închise)9

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NEXT TRADEMARK SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NEXT TRADEMARK SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NEXT TRADEMARK SRL, cu sediul în Sat Ciolpani Com. Ciolpani, are codul unic de înregistrare (CUI) 37963743, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/3741/2017. Firma a fost înființată la data de 13 iulie 2017 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații (CAEN 4652).

La ultima verificare, NEXT TRADEMARK SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 54.920 lei și un rezultat net de -70.301 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NEXT TRADEMARK SRL?

NEXT TRADEMARK SRL (CUI 37963743) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă NEXT TRADEMARK SRL în sectorul său?

NEXT TRADEMARK SRL ocupă locul 250 din 379 firme active cu bilanț depus în CAEN 4652 (Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NEXT TRADEMARK SRL față de firmele din același domeniu?

NEXT TRADEMARK SRL este mai veche decât 34% dintre cele 762 firme active cu CAEN 4652.

Este NEXT TRADEMARK SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NEXT TRADEMARK SRL (CUI 37963743) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NEXT TRADEMARK SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NEXT TRADEMARK SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NEXT TRADEMARK SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NEXT TRADEMARK SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NEXT TRADEMARK SRL plătitoare de TVA?

Nu, NEXT TRADEMARK SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NEXT TRADEMARK SRL?

În anul 2025, NEXT TRADEMARK SRL a raportat o cifră de afaceri de 54.920 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NEXT TRADEMARK SRL?

Firmoscop analizează NEXT TRADEMARK SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.