Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › ADAPTIVE CONSULTING VISION SRL

ADAPTIVE CONSULTING VISION SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Sector 4 Mun. Bucureşti
CUI 37966634 · J40/12460/2017
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ADAPTIVE CONSULTING VISION SRL
CUI 37966634
Nr. Reg. Comerțului J40/12460/2017
Sediu social Str. Mărţişor nr. 21, et. 2, ap. 24, CAMERA 1, Sector 4 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 41241

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

VÎRLAN AUREL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.07.2017
CAEN7420 · Activități fotografice
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ADAPTIVE CONSULTING VISION SRL după CUI 37966634 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2021
13.650 lei
ultimul bilanț
Profit net 2021
-60.414 lei
-52.0% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă-442.6%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 18.136 lei18K lei20182019: 16.910 lei17K lei20192021: 13.650 lei14K lei2021
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2021 13.650 lei -60.414 lei 1
2020 -39.743 lei 2
2019 16.910 lei 7.815 lei 2
2018 18.136 lei -20.142 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2018–2021). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2021, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 4.823 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -442,59% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 238,55%+90,94 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,42×−0,26 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -79,91%−37,24 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -138,55%−90,94 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 13.650 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,18× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -81,47%−37,44 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2021. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.479 din 4.923 firme active cu bilanț depus (CAEN 7420)
Vechime relativămai veche decât 65% dintre cele 12.516 firme active din sector
SectorCAEN 7420 · Activități fotografice →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: dizolvare → INREGISTRAT din data 13.07.2017
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 13.07.2017 → dizolvare
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: dizolvare → INREGISTRAT din data 13.07.2017

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ADAPTIVE CONSULTING VISION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ADAPTIVE CONSULTING VISION SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ADAPTIVE CONSULTING VISION SRL, cu sediul în Sector 4 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 37966634, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/12460/2017. Firma a fost înființată la data de 13 iulie 2017 și are ca obiect principal de activitate Activități fotografice (CAEN 7420).

La ultima verificare, ADAPTIVE CONSULTING VISION SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2021 a raportat o cifră de afaceri de 13.650 lei și un rezultat net de -60.414 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ADAPTIVE CONSULTING VISION SRL?

ADAPTIVE CONSULTING VISION SRL (CUI 37966634) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă ADAPTIVE CONSULTING VISION SRL în sectorul său?

ADAPTIVE CONSULTING VISION SRL ocupă locul 3.479 din 4.923 firme active cu bilanț depus în CAEN 7420 (Activități fotografice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ADAPTIVE CONSULTING VISION SRL față de firmele din același domeniu?

ADAPTIVE CONSULTING VISION SRL este mai veche decât 65% dintre cele 12.516 firme active cu CAEN 7420.

Este ADAPTIVE CONSULTING VISION SRL o firmă activă?

ADAPTIVE CONSULTING VISION SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este ADAPTIVE CONSULTING VISION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ADAPTIVE CONSULTING VISION SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ADAPTIVE CONSULTING VISION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ADAPTIVE CONSULTING VISION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ADAPTIVE CONSULTING VISION SRL plătitoare de TVA?

Nu, ADAPTIVE CONSULTING VISION SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ADAPTIVE CONSULTING VISION SRL?

În anul 2021, ADAPTIVE CONSULTING VISION SRL a raportat o cifră de afaceri de 13.650 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ADAPTIVE CONSULTING VISION SRL?

Firmoscop analizează ADAPTIVE CONSULTING VISION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.