Sari la conținut
FirmoscopFirmeTeleorman › GABRIERICOS SRL

GABRIERICOS SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Mun. Turnu Măgurele
CUI 38000806 · J34/493/2017
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalDatorii ANAF · 114K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GABRIERICOS SRL
CUI 38000806
Nr. Reg. Comerțului J34/493/2017
Sediu social Str. General David Praporgescu, bl. L7, sc. 3, et. 2, ap. 50, Mun. Turnu Măgurele, jud. TELEORMAN, 145200

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

MĂICAN LUMINIŢA · administrator

Identitate

StareSUSPENDARE ACTIVITATE din data 29.10.2024
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)114.070 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 114.070 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GABRIERICOS SRL după CUI 38000806 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 81/100
Cifră de afaceri 2023
184.746 lei
-17.0% vs 2019
Profit net 2023
497 lei
-97.7% vs 2019

Bonitate financiară

Marjă netă0.3%
Față de sectorpeste 34% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 28.665 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 2,8%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 28% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 28.176 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Datorii / capital6.4×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Grad de îndatorare ridicat (datorii de peste 3× capitalurile). · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Profitabilă 4 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 53.639 lei54K lei20172018: 159.113 lei159K lei20182019: 222.931 lei223K lei20192023: 184.746 lei185K lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 184.746 lei 497 lei 1
2019 222.931 lei 21.944 lei 1
2018 159.113 lei 13.281 lei 1
2017 53.639 lei 11.750 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2017–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 928 zile+595 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 20 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,27%−9,57 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 86,48%+4,38 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,16×−0,06 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 6,4×+1,81 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 0,68%−48,75 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,09%−8,76 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 13,52%−4,38 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 184.746 lei−38.185 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,34×−0,56 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,61×−0,86 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 601 zile+353 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,29%−11,38 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 24.482 din 47.591 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 32% dintre cele 91.200 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GABRIERICOS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GABRIERICOS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GABRIERICOS SRL, cu sediul în Mun. Turnu Măgurele, are codul unic de înregistrare (CUI) 38000806, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J34/493/2017. Firma a fost înființată la data de 19 iulie 2017 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, GABRIERICOS SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 114K lei. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 184.746 lei și un rezultat net de 497 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GABRIERICOS SRL?

GABRIERICOS SRL (CUI 38000806) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă GABRIERICOS SRL în sectorul său?

GABRIERICOS SRL ocupă locul 24.482 din 47.591 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GABRIERICOS SRL față de firmele din același domeniu?

GABRIERICOS SRL este mai veche decât 32% dintre cele 91.200 firme active cu CAEN 4711.

Este GABRIERICOS SRL o firmă activă?

GABRIERICOS SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este GABRIERICOS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GABRIERICOS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are GABRIERICOS SRL datorii la stat?

La ultima verificare, GABRIERICOS SRL figura cu restanțe de 114.070 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în GABRIERICOS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GABRIERICOS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GABRIERICOS SRL plătitoare de TVA?

Nu, GABRIERICOS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GABRIERICOS SRL?

În anul 2023, GABRIERICOS SRL a raportat o cifră de afaceri de 184.746 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GABRIERICOS SRL?

Firmoscop analizează GABRIERICOS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Teleorman

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Teleorman →

Mergi mai departe

Firme din Teleorman

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.