Sari la conținut
FirmoscopFirmeOlt › TOP FABDEN COLECT SRL

TOP FABDEN COLECT SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Sat Potcoava Orş. Potcoava
CUI 38087374 · J28/1049/2017
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalDatorii ANAF · 153K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TOP FABDEN COLECT SRL
CUI 38087374
Nr. Reg. Comerțului J28/1049/2017
Sediu social Str. PRINCIPALĂ nr. 111, camera nr. 1, Sat Potcoava Orş. Potcoava, jud. OLT, 237355

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

WOPFNER SEBASTIAN ALEXANDRU · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 10.08.2017
CAEN4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)153.318 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 153.318 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TOP FABDEN COLECT SRL după CUI 38087374 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2020
437.171 lei
-55.0% vs 2019
Profit net 2020
132.659 lei
-55.0% vs 2019

Bonitate financiară

Marjă netă30.3%
Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-55%). · Profitabilă 4 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 21.696 lei22K lei20172018: 568.248 lei568K lei20182019: 962.176 lei962K lei20192020: 437.171 lei437K lei2020
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2020 437.171 lei 132.659 lei 3
2019 962.176 lei 294.757 lei 1
2018 568.248 lei 176.970 lei 1
2017 21.696 lei 136 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2017–2020). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2020, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 314 zile+295 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 682 zile+657 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 30,34%−0,29 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 38,38%+28,95 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,61×−8 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,62×+0,52 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 21,94%−40,5 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 13,52%−43,03 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 61,62%−28,95 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 145.724 lei−816.452 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,45×−1,4 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 45,64%−0,63 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2020. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.926 din 9.635 firme active cu bilanț depus (CAEN 4619)
Vechime relativămai veche decât 45% dintre cele 20.931 firme active din sector
SectorCAEN 4619 · Intermedieri în comerțul cu produse diverse →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TOP FABDEN COLECT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TOP FABDEN COLECT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TOP FABDEN COLECT SRL, cu sediul în Sat Potcoava Orş. Potcoava, are codul unic de înregistrare (CUI) 38087374, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J28/1049/2017. Firma a fost înființată la data de 10 august 2017 și are ca obiect principal de activitate Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN 4619).

La ultima verificare, TOP FABDEN COLECT SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 153K lei. În anul 2020 a raportat o cifră de afaceri de 437.171 lei și un rezultat net de 132.659 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TOP FABDEN COLECT SRL?

TOP FABDEN COLECT SRL (CUI 38087374) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă TOP FABDEN COLECT SRL în sectorul său?

TOP FABDEN COLECT SRL ocupă locul 2.926 din 9.635 firme active cu bilanț depus în CAEN 4619 (Intermedieri în comerțul cu produse diverse), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TOP FABDEN COLECT SRL față de firmele din același domeniu?

TOP FABDEN COLECT SRL este mai veche decât 45% dintre cele 20.931 firme active cu CAEN 4619.

Este TOP FABDEN COLECT SRL o firmă activă?

TOP FABDEN COLECT SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este TOP FABDEN COLECT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TOP FABDEN COLECT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are TOP FABDEN COLECT SRL datorii la stat?

La ultima verificare, TOP FABDEN COLECT SRL figura cu restanțe de 153.318 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în TOP FABDEN COLECT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TOP FABDEN COLECT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TOP FABDEN COLECT SRL plătitoare de TVA?

Nu, TOP FABDEN COLECT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TOP FABDEN COLECT SRL?

În anul 2020, TOP FABDEN COLECT SRL a raportat o cifră de afaceri de 437.171 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TOP FABDEN COLECT SRL?

Firmoscop analizează TOP FABDEN COLECT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Olt

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Olt

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.