Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › BACKYARD EVENTS SRL

BACKYARD EVENTS SRL

Înființată în 2017 · 9 ani vechime · Orş. Cisnădie
CUI 38132149 · J2017001331327
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneDatorii ANAF · 560K leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BACKYARD EVENTS SRL
Cod fiscal (CIF) RO38132149
Nr. Reg. Comerțului J2017001331327
Sediu social Str. Transilvaniei nr. 1, ap. 33, Orş. Cisnădie, jud. SIBIU

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PINCIU CHRISTIAN · administratorVEŞTEMEAN IONUŢ · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 23.08.2017
CAEN9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)559.879 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 559.879 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BACKYARD EVENTS SRL după CUI 38132149 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 39/100
Cifră de afaceri 2025
2.260.121 lei
-55.0% vs 2024
Profit net 2025
3.925 lei
-98.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.2%
Față de sectorpeste 29% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.957 de firme din Alte activități recreative și distractive n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,1%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 94% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.504 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-55%). · Profitabilă 9 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 91.581 lei92K lei20172018: 370.980 lei371K lei20182019: 385.447 lei385K lei20192020: 936.342 lei936K lei20202021: 892.349 lei892K lei20212022: 2.175.680 lei2,2 mil. lei20222023: 3.644.451 lei3,6 mil. lei20232024: 4.975.325 lei5,0 mil. lei20242025: 2.260.121 lei2,3 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.260.121 lei 3.925 lei 5
2024 4.975.325 lei 298.098 lei 5
2023 3.644.451 lei 659.016 lei 3
2022 2.175.680 lei 393.296 lei 1
2021 892.349 lei 266.017 lei 3
2020 936.342 lei 314.655 lei 2
2019 385.447 lei 54.765 lei 3
2018 370.980 lei 171.414 lei 6
2017 91.581 lei 51.424 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 221 zile+132 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 69 zile+10 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,17%−5,82 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 136,42%+55,77 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,73×−0,51 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,39%−19,32 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -34,22%−53,95 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 452.024 lei−543.041 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,25×−1,04 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 0,77%−7,2 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

23,5%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri în cădere — 989 din 4.211 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 15,9% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 167 din 6.111 firme active cu bilanț depus (CAEN 9329)
Vechime relativămai veche decât 68% dintre cele 14.276 firme active din sector
SectorCAEN 9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume7

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BACKYARD EVENTS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BACKYARD EVENTS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BACKYARD EVENTS SRL, cu sediul în Orş. Cisnădie, are codul unic de înregistrare (CUI) 38132149, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017001331327. Firma a fost înființată la data de 24 august 2017 și are ca obiect principal de activitate Alte activități recreative și distractive n.c.a. (CAEN 9329).

La ultima verificare, BACKYARD EVENTS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 560K lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.260.121 lei și un rezultat net de 3.925 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BACKYARD EVENTS SRL?

BACKYARD EVENTS SRL (CUI 38132149) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă BACKYARD EVENTS SRL în sectorul său?

BACKYARD EVENTS SRL ocupă locul 167 din 6.111 firme active cu bilanț depus în CAEN 9329 (Alte activități recreative și distractive n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BACKYARD EVENTS SRL față de firmele din același domeniu?

BACKYARD EVENTS SRL este mai veche decât 68% dintre cele 14.276 firme active cu CAEN 9329.

Este BACKYARD EVENTS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare BACKYARD EVENTS SRL (CUI 38132149) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BACKYARD EVENTS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BACKYARD EVENTS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are BACKYARD EVENTS SRL datorii la stat?

La ultima verificare, BACKYARD EVENTS SRL figura cu restanțe de 559.879 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în BACKYARD EVENTS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BACKYARD EVENTS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BACKYARD EVENTS SRL plătitoare de TVA?

Da, BACKYARD EVENTS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BACKYARD EVENTS SRL?

În anul 2025, BACKYARD EVENTS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.260.121 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BACKYARD EVENTS SRL?

Firmoscop analizează BACKYARD EVENTS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.