Sari la conținut
FirmoscopFirmeHunedoara › FERMA VALEA PRIE SRL

FERMA VALEA PRIE SRL

Înființată în 2017 · 8 ani vechime · Mun. Deva
CUI 38157119 · J20/1326/2017
Atenție sporită Re-verificat · 23 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FERMA VALEA PRIE SRL
CUI 38157119
Nr. Reg. Comerțului J20/1326/2017
Sediu social Str. Aurel Vlaicu nr. 25, Mun. Deva, jud. HUNEDOARA, 330007

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 23 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareRADIERE din data 22.12.2023
CAEN0150 · Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 23 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 23 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 23 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 23 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 23 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 23 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FERMA VALEA PRIE SRL după CUI 38157119 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2022
24.875 lei
+410.0% vs 2021
Profit net 2022
-134.832 lei
-433.6% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă-542.0%
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 4.875 lei4.875 lei20212022: 24.875 lei25K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 24.875 lei -134.832 lei 4
2021 4.875 lei -25.266 lei 9
2020 -21.564 lei 1
2019 -9.572 lei 1
2018 -4.682 lei 1
2017 -2.069 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2017–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.898 zile−5.118 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -542,04%−23,76 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 92.293,46%+92.053,41 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală −0,42 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -63.005,61%−62.948,96 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -92.193,46%−92.053,41 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 6.219 lei+5.677 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 116,24×+116,13 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -77,81%−65,93 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.019 din 1.328 firme active cu bilanț depus (CAEN 0150)
Vechime relativămai veche decât 29% dintre cele 14.580 firme active din sector
SectorCAEN 0150 · Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FERMA VALEA PRIE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FERMA VALEA PRIE SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FERMA VALEA PRIE SRL, cu sediul în Mun. Deva, are codul unic de înregistrare (CUI) 38157119, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J20/1326/2017. Firma a fost înființată la data de 30 august 2017 și are ca obiect principal de activitate Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) (CAEN 0150).

La ultima verificare, FERMA VALEA PRIE SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 24.875 lei și un rezultat net de -134.832 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 23 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FERMA VALEA PRIE SRL?

FERMA VALEA PRIE SRL (CUI 38157119) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 23 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă FERMA VALEA PRIE SRL în sectorul său?

FERMA VALEA PRIE SRL ocupă locul 1.019 din 1.328 firme active cu bilanț depus în CAEN 0150 (Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FERMA VALEA PRIE SRL față de firmele din același domeniu?

FERMA VALEA PRIE SRL este mai veche decât 29% dintre cele 14.580 firme active cu CAEN 0150.

Este FERMA VALEA PRIE SRL o firmă activă?

Nu — FERMA VALEA PRIE SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este FERMA VALEA PRIE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare FERMA VALEA PRIE SRL (CUI 38157119) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în FERMA VALEA PRIE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FERMA VALEA PRIE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FERMA VALEA PRIE SRL plătitoare de TVA?

Nu, FERMA VALEA PRIE SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FERMA VALEA PRIE SRL?

În anul 2022, FERMA VALEA PRIE SRL a raportat o cifră de afaceri de 24.875 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FERMA VALEA PRIE SRL?

Firmoscop analizează FERMA VALEA PRIE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Hunedoara

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Hunedoara →

Mergi mai departe

Firme din Hunedoara

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 23 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.