Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › A.M.T. ALPINE CONSTRUCT SRL

A.M.T. ALPINE CONSTRUCT SRL

Înființată în 2017 · 8 ani vechime · Sat Căciulaţi Com. Moara Vlăsiei
CUI 38254944 · J23/954/2024
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalDatorii ANAF · 228K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire A.M.T. ALPINE CONSTRUCT SRL
CUI 38254944
Nr. Reg. Comerțului J23/954/2024
Sediu social Str. Gura Humorului nr. 4, Sat Căciulaţi Com. Moara Vlăsiei, jud. ILFOV, 77131

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

ANDREIU IOAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 06.02.2024
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)227.997 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 227.997 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută A.M.T. ALPINE CONSTRUCT SRL după CUI 38254944 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 63/100
Cifră de afaceri 2022
50.430 lei
-87.0% vs 2021
Profit net 2022
-67.158 lei
-331.1% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă-133.2%
Față de sectorpeste 1% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 657 de firme din Alte lucrări de finisare care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 21,6%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 54% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 790 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-87%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 63.898 lei64K lei20172018: 297.318 lei297K lei20182019: 429.844 lei430K lei20192020: 640.993 lei641K lei20202021: 378.307 lei378K lei20212022: 50.430 lei50K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 50.430 lei -67.158 lei 2
2021 378.307 lei -15.580 lei 6
2020 640.993 lei 205.604 lei 9
2019 429.844 lei 204.351 lei 5
2018 297.318 lei 187.951 lei 3
2017 63.898 lei 55.538 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2017–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.347 zile+1.144 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 577 zile+500 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -133,17%−129,05 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 25,25%−0,14 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,96× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,34× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -12,19%−9,67 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -9,11%−7,23 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 74,75%+0,14 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 25.215 lei−37.836 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,07×−0,39 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -56,94%−53,96 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 36.067 din 45.273 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 53% dintre cele 74.240 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume45
Dintre care în procedură de insolvență1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 3 → Sat Căciulaţi Com. Moara Vlăsiei
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 06.02.2024
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/16268/2017 → J23/954/2024
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 06.02.2024 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Căciulaţi, Comuna Moara Vlăsiei → Bucureşti Sectorul 3
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/954/2024 → J40/16268/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 3 → Sat Căciulaţi, Comuna Moara Vlăsiei
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 06.02.2024
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/16268/2017 → J23/954/2024

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru A.M.T. ALPINE CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți A.M.T. ALPINE CONSTRUCT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

A.M.T. ALPINE CONSTRUCT SRL, cu sediul în Sat Căciulaţi Com. Moara Vlăsiei, are codul unic de înregistrare (CUI) 38254944, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/954/2024. Firma a fost înființată la data de 22 septembrie 2017 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, A.M.T. ALPINE CONSTRUCT SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 228K lei. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 50.430 lei și un rezultat net de -67.158 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are A.M.T. ALPINE CONSTRUCT SRL?

A.M.T. ALPINE CONSTRUCT SRL (CUI 38254944) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă A.M.T. ALPINE CONSTRUCT SRL în sectorul său?

A.M.T. ALPINE CONSTRUCT SRL ocupă locul 36.067 din 45.273 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este A.M.T. ALPINE CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

A.M.T. ALPINE CONSTRUCT SRL este mai veche decât 53% dintre cele 74.240 firme active cu CAEN 4941.

Este A.M.T. ALPINE CONSTRUCT SRL o firmă activă?

A.M.T. ALPINE CONSTRUCT SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este A.M.T. ALPINE CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, A.M.T. ALPINE CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are A.M.T. ALPINE CONSTRUCT SRL datorii la stat?

La ultima verificare, A.M.T. ALPINE CONSTRUCT SRL figura cu restanțe de 227.997 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în A.M.T. ALPINE CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru A.M.T. ALPINE CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este A.M.T. ALPINE CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Nu, A.M.T. ALPINE CONSTRUCT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a A.M.T. ALPINE CONSTRUCT SRL?

În anul 2022, A.M.T. ALPINE CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 50.430 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu A.M.T. ALPINE CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează A.M.T. ALPINE CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.