Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › PASSAPAROLA SRL

PASSAPAROLA SRL

Înființată în 2017 · 8 ani vechime · Mun. Braşov
CUI 38260512 · J08/2680/2017
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PASSAPAROLA SRL
CUI 38260512
Nr. Reg. Comerțului J08/2680/2017
Sediu social Str. de Mijloc nr. 141, ap. 1, CAMERA 2, Mun. Braşov, 500064
Telefon 0752261000

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.09.2017
CAEN8122 · Activități specializate de curățenie
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PASSAPAROLA SRL după CUI 38260512 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2021
4.589.905 lei
+6.0% vs 2020
Profit net 2021
2.029.780 lei
-27.0% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă44.2%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Profitabilă 5 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 713.617 lei714K lei20172018: 3.425.280 lei3,4 mil. lei20182019: 3.537.286 lei3,5 mil. lei20192020: 4.325.282 lei4,3 mil. lei20202021: 4.589.905 lei4,6 mil. lei2021
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2021 4.589.905 lei 2.029.780 lei 13
2020 4.325.282 lei 2.781.834 lei 14
2019 3.537.286 lei 1.711.966 lei 13
2018 3.425.280 lei 1.791.090 lei 4
2017 713.617 lei 316.014 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2017–2021). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2021, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 9 zile−40 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 171 zile−10 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 44,22%−20,1 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 2,7%−11,26 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 37,06×+29,9 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,03×−0,13 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 47,97%−29,28 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 46,68%−19,78 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 97,3%+11,26 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 353.070 lei+44.121 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,06× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 69,83×+4,03 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 5 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 81,74%−96,59 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2021. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 25 din 1.022 firme active cu bilanț depus (CAEN 8122)
Vechime relativămai veche decât 64% dintre cele 2.221 firme active din sector
SectorCAEN 8122 · Activități specializate de curățenie →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/2680/2017 → J08/2680/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J08/2680/2017 → J8/2680/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/2680/2017 → J08/2680/2017

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PASSAPAROLA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PASSAPAROLA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PASSAPAROLA SRL, cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 38260512, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J08/2680/2017. Firma a fost înființată la data de 25 septembrie 2017 și are ca obiect principal de activitate Activități specializate de curățenie (CAEN 8122).

La ultima verificare, PASSAPAROLA SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2021 a raportat o cifră de afaceri de 4.589.905 lei și un rezultat net de 2.029.780 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PASSAPAROLA SRL?

PASSAPAROLA SRL (CUI 38260512) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă PASSAPAROLA SRL în sectorul său?

PASSAPAROLA SRL ocupă locul 25 din 1.022 firme active cu bilanț depus în CAEN 8122 (Activități specializate de curățenie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PASSAPAROLA SRL față de firmele din același domeniu?

PASSAPAROLA SRL este mai veche decât 64% dintre cele 2.221 firme active cu CAEN 8122.

Este PASSAPAROLA SRL o firmă activă?

PASSAPAROLA SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este PASSAPAROLA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PASSAPAROLA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PASSAPAROLA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PASSAPAROLA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PASSAPAROLA SRL plătitoare de TVA?

Nu, PASSAPAROLA SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PASSAPAROLA SRL?

În anul 2021, PASSAPAROLA SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.589.905 lei și un număr mediu de 13 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PASSAPAROLA SRL?

Firmoscop analizează PASSAPAROLA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.