Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › DACIC TRUCK SRL

DACIC TRUCK SRL

Înființată în 2017 · 8 ani vechime · Sat Manasia Com. Manasia
CUI 38412173 · J21/337/2024
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DACIC TRUCK SRL
CUI 38412173
Nr. Reg. Comerțului J21/337/2024
Sediu social Str. Trandafirilor nr. 2, Sat Manasia Com. Manasia, jud. IALOMIŢA, 927160
Telefon 0760133946

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

CII ALEXANDRU NICULINA · lichidator judiciar provizoriuTĂNASE IOANA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 02.07.2024
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DACIC TRUCK SRL după CUI 38412173 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2023
203.388 lei
+119.0% vs 2021
Profit net 2023
-86.277 lei
-381.1% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă-42.4%
Față de sectorpeste 4% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 30.322 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 6,1%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 28% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 33.316 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 65.888 lei66K lei20182019: 392.886 lei393K lei20192020: 91.844 lei92K lei20202021: 92.867 lei93K lei20212023: 203.388 lei203K lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 203.388 lei -86.277 lei 1
2021 92.867 lei -17.933 lei 1
2020 91.844 lei -40.585 lei 1
2019 392.886 lei 38.170 lei 3
2018 65.888 lei 25.797 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2018–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 800 zile+426 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 134 zile+53 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -42,42%−23,11 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 129,64%+33,66 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,77×−0,27 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -25,08%−6,97 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -29,64%−33,66 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 203.388 lei+110.521 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,59×−0,35 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 12,62× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 29 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -28,65%−13,16 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 26.727 din 45.273 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 53% dintre cele 74.237 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume29
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)7

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Roşu, Comuna Chiajna → Sat Manasia Com. Manasia
  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 02.07.2024
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/5414/2017 → J21/337/2024
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 02.07.2024 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ialomiţa → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Manasia, Comuna Manasia → Sat Roşu, Comuna Chiajna
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J21/337/2024 → J23/5414/2017
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Ialomiţa
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Roşu, Comuna Chiajna → Sat Manasia, Comuna Manasia

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DACIC TRUCK SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DACIC TRUCK SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DACIC TRUCK SRL, cu sediul în Sat Manasia Com. Manasia, are codul unic de înregistrare (CUI) 38412173, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J21/337/2024. Firma a fost înființată la data de 27 octombrie 2017 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, DACIC TRUCK SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 203.388 lei și un rezultat net de -86.277 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DACIC TRUCK SRL?

DACIC TRUCK SRL (CUI 38412173) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă DACIC TRUCK SRL în sectorul său?

DACIC TRUCK SRL ocupă locul 26.727 din 45.273 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DACIC TRUCK SRL față de firmele din același domeniu?

DACIC TRUCK SRL este mai veche decât 53% dintre cele 74.237 firme active cu CAEN 4941.

Este DACIC TRUCK SRL o firmă activă?

DACIC TRUCK SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este DACIC TRUCK SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DACIC TRUCK SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DACIC TRUCK SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DACIC TRUCK SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DACIC TRUCK SRL plătitoare de TVA?

Nu, DACIC TRUCK SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DACIC TRUCK SRL?

În anul 2023, DACIC TRUCK SRL a raportat o cifră de afaceri de 203.388 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DACIC TRUCK SRL?

Firmoscop analizează DACIC TRUCK SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Ilfov →

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.