Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › M3 WORLD MOTION S.A.

M3 WORLD MOTION S.A.

Înființată în 2017 · 8 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 38434171 · J2017018459405
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire M3 WORLD MOTION S.A.
Cod fiscal (CIF) RO38434171
Nr. Reg. Comerțului J2017018459405
Sediu social Str. Temişana nr. 14, et. 3, ap. E3-A2, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 10793

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

WACHMANN HELMUT · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 16.06.2021
CAEN7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută M3 WORLD MOTION S.A. după CUI 38434171 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
141.888 lei
-83.0% vs 2024
Profit net 2025
-139.014 lei
-146.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-98.0%
Față de sectorpeste 1% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 13.328 de firme din Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 29,7%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 34% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 13.474 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-83%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 2.083 lei2.083 lei20212022: 619.011 lei619K lei20222023: 653.903 lei654K lei20232024: 842.720 lei843K lei20242025: 141.888 lei142K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 141.888 lei -139.014 lei 1
2024 842.720 lei 298.507 lei 2
2023 653.903 lei -335.819 lei 1
2022 619.011 lei 180.588 lei 1
2021 2.083 lei -217.858 lei 1
2020 -214.016 lei
2019 -206.277 lei
2018 -127.274 lei 1
2017 -24.694 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 3.763 zile+3.119 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 130 zile−44 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -97,97%−133,39 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 190,74%+30,87 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,52×−0,11 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -18,13%−50,22 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -90,74%−30,87 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 141.888 lei−279.472 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,19×−0,72 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 11,58×−57,22 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 32 zile+27 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -47,94%−109 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 11.235 din 18.420 firme active cu bilanț depus (CAEN 7112)
Vechime relativămai veche decât 47% dintre cele 32.735 firme active din sector
SectorCAEN 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 16.06.2021
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 16.06.2021 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru M3 WORLD MOTION S.A.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți M3 WORLD MOTION S.A.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

M3 WORLD MOTION S.A., cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 38434171, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2017018459405. Firma a fost înființată la data de 2 noiembrie 2017 și are ca obiect principal de activitate Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

La ultima verificare, M3 WORLD MOTION S.A. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 141.888 lei și un rezultat net de -139.014 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are M3 WORLD MOTION S.A.?

M3 WORLD MOTION S.A. (CUI 38434171) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă M3 WORLD MOTION S.A. în sectorul său?

M3 WORLD MOTION S.A. ocupă locul 11.235 din 18.420 firme active cu bilanț depus în CAEN 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea), după cifra de afaceri.

Cât de veche este M3 WORLD MOTION S.A. față de firmele din același domeniu?

M3 WORLD MOTION S.A. este mai veche decât 47% dintre cele 32.735 firme active cu CAEN 7112.

Este M3 WORLD MOTION S.A. o firmă activă?

Da, la ultima verificare M3 WORLD MOTION S.A. (CUI 38434171) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este M3 WORLD MOTION S.A. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, M3 WORLD MOTION S.A. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în M3 WORLD MOTION S.A.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru M3 WORLD MOTION S.A., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este M3 WORLD MOTION S.A. plătitoare de TVA?

Da, M3 WORLD MOTION S.A. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a M3 WORLD MOTION S.A.?

În anul 2025, M3 WORLD MOTION S.A. a raportat o cifră de afaceri de 141.888 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu M3 WORLD MOTION S.A.?

Firmoscop analizează M3 WORLD MOTION S.A. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.